Tai išsiaiškinti padėjo testavimo programėlė „Androbench 5.0“, kuri atskleidė, kad iš pažiūros identiškų prietaisų duomenų nuskaitymo greitis svyruoja nuo 280 MB/s (eMMC 5.1) iki 400 (UFS 2.0) ar net iki 790 MB/s (UFS 2.1). Po šios informacijos paskelbimo vartotojai laukė oficialaus „Huawei“ atsakymo ir pagaliau gavo jį.
Pasak bendrovės atstovų, flash atmintį jų išmaniesiems gamina keletas patikimų tiekėjų, pagal aiškius „Huawei“ nurodymus. Be to, prietaisų naudojimo įspūdis susidaro remiantis keliais kriterijais – nuo procesoriaus iki fotoaparato ir programinės įrangos.
Dėl ROM tipo kinai postringauja, kad flash atminties testavimo rezultatai neatitinka realių veikimo visoje sistemoje duomenų ir atminties darbą lemia ne vien aparatinė įranga, o našumas priklauso nuo daugelio kitų telefono elementų. Apibendrinant galima teigti, kad „Huawei“ neneigia kai kuriose prietaisuose sumontavę pigius atminties modulius, tačiau tikina, kad atminties tipas nėra pagrindinis dalykas, o visi P10 veikia puikiai.
15min klausimą gavęs telefonų gamintojas atsisakė sukonkretinti, kokio būtent atminties tipo įrenginiai pasiekia Lietuvos rinką ir pateikė labai aptakų, nedaug ką paaiškinantį komentarą: „Huawei“ dirba pagal aukščiausius kokybės standartus, renkantis technologijas ir komponentus, diegiamus bendrovės kuriamuose produktuose. „Huawei P10“ ir „Huawei P10 Plus“ telefonuose yra naudojamos skirtingų tiekėjų atminties talpos, kurioms yra taikomi griežti reikalavimai bei atliekami išsamūs tyrimai, siekiant užtikrinti nepriekaištingą kokybę bei nuoseklią naudotojo patirtį galutiniame produkte. Siekis užtikrinti nepriekaištingą naudotojo patirtį atsispindi ir itin teigiamuose atsiliepimuose viso pasaulio mastu dėl „Huawei P10“ išskirtinio dizaino bei stulbinančių artistinės fotografijos galimybių, kurias šie telefonai suteikia naudotojui“.