Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Huawei“ pristatė 4 naujus įrenginius ir juos jungiančią operacinę sistemą „HarmonyOS 2“

Technologijų kompanija „Huawei“ pristatė keturis naujus produktus, tarp kurių – išmanieji laikrodžiai, planšetiniai kompiuteriai, ausinės ir aukštos raiškos ekranai. Visuose įrenginiuose veikia ir kompanijos sukurta naujoji operacinė sistema „HarmonyOS 2“. „Huawei“ teigimu, įrenginius jungianti sistema paspartina sąveiką tarp jų, tad valdymas tampa gerokai paprastesnis ir sklandesnis.
„Huawei“
„Huawei“

„Gyvename pasaulyje, kuriame visi įrenginiai tampa išmanūs ir tarpusavyje susieti. Tokią vartotojo patirtį turi gauti visi išmaniųjų įrenginių naudotojai, todėl mūsų „HarmonyOS“ operacinė sistema yra dar vienas mūsų nenumaldomų pastangų teikti geriausią įmanomą vartotojo patirtį rezultatas“, – sako Richard Yu, „Huawei Consumer Business Group“ vykdantysis direktorius ir vadovas.

Renginyje pristatyti naujos kartos išmanieji laikrodžiai „Huawei Watch 3 Pro“ ir „Huawei Watch 3“, planšetinis kompiuteris „Huawei MatePad Pro“, belaidės ausinės „FreeBuds 4“ ir aukščiausios klasės ekranai „MateView“ ir „MateView GT“.

„Huawei Watch 3“ serijos laikrodžiai: asmeniniai pagalbininkai ant riešo

Renginyje pristatyti naujieji serijos „Huawei Watch 3“ serijos išmanieji laikrodžiai – „Huawei Watch 3 Pro“ ir „Huawei Watch 3“. Pastarojo korpusas, kaip ir ankstesniuose modeliuose, pagamintas iš nerūdijančio plieno, o „Huawei Watch 3 Pro“ – iš titano. Šios medžiagos suteikia tiek tvirtumo, tiek stiliaus pojūtį, o lenktas ekranas – berėmę patirtį.

Laikrodžių karūnėlė jautri paspaudimo stiprumui – nuo jo priklauso aktyvuojama funkcija. Bet to, laikrodžiai turi vibracijos funkciją, tad net ką nors aktyviai veikiant, bus nesunku suprasti, kokia funkcija aktyvuojama. Dėl naujosios operacinės sistemos veikimo, laikrodžiai nesunkiai sujungiami su telefonu, tad ant riešo matysite ir visus įeinančius skambučius, žinutes, galėsite naudotis GPS navigacija.

„Laikrodžiai taip pat labai patiks sporto mėgėjams, nes turi iki 100 treniruočių režimų ir ypač daug rodiklių matuoklių. Pavyzdžiui, gali matuoti kūno temperatūrą, gliukozės kiekį kraujyje, pajusti, jei žmogus netenka sąmonės ir automatiškai iškviesti pagalbą. Bet to, primena, kad reikia išgerti vandens ar suplanuotas vaistų dozes. Tad įrenginiai taps sveikatos pagalbininkais kasdienybėje“ – sako Urtė Eidžiūnaitė, „Huawei“ produktų vadovė Lietuvoje.

Huawei laikrodžiai
Huawei laikrodžiai

Laikrodžiai taip pat pasižymi ypač ilgai veikiančia baterija – išmaniuoju režimu „Huawei Watch 3 Pro“ galima naudotis iki 5 dienų, o aktyvavus ypač ilgą režimą – net iki 21 dienos, o „Huawei Watch 3“ atitinkamai 3 ir 14 dienų.

„Huawei MatePad Pro“: kompiuterio išplėtimas

Planšetinis kompiuteris turi 12,6 colių „OLED FullView Display“ ekraną, kuris leidžia užtikrinti berėmę patirtį, mat užima 90 proc. įrenginio korpuso – daugiausiai rinkoje. Dėl „HarmonyOS“ operacinės sistemos, planšetė gali būti nesudėtingai sujungiama su telefonu ar asmeniniu kompiuteriu.

„Ji taip pat palaiko „Huawei“ vartotojams jau pažįstamą „Huawei Multi-screen Collaboration“ funkciją – tokiu būdu, dokumentus tarp įrenginių galėsite perkelti per sekundę, o planšetę naudoti kaip piešimo lentelę“, – pasakoja U.Eidžiūnaitė.

„HarmonyOS“: naujovė, leidžianti turėti Super įrenginį

Dėl operacinės sistemos „HarmonyOS“ gamintojo įrenginius ypač lengva valdyti tarpusavyje ir tarsi sukurti vieną Super įrenginį (angl. „Super Device“) – būtent taip ir vadinamas naujasis įrenginių valdymo principas. Jam naudojama „drag-and-integrate“ funkcija, kai telefono ekrane vieną ikoną užvedus ant kitos, programėlė ar funkcija tuoj pat aktyvuojama kitame įrenginyje.

laikrodis
laikrodis

„Pavyzdžiui, jei norite pažiūrėti filmą, telefone tereikia išmaniojo ekrano ikoną nuvilkti prie telefono ikonos ir filmas tuoj pat pasirodys televizoriaus ekrane – jums net nereikės pakilti nuo sofos. Nuvilkę ausinių piktogramą prie telefono ikonos, garsą girdėsite ne per televizorių, bet per „Huawei FreeBuds 4“ ausines. Štai taip veikia „Super Device“ principas, kurį įgalina naujoji operacinė sistema“, – pasakoja U.Eidžiūnaitė.

Valdiklis leidžia net ir programėles perkelti iš vieno įrenginio į kitą. Pavyzdžiui, žaidžiant žaidimą telefone, vos keliais piršto judesiais jį galima perkelti į planšetinį kompiuterį, kuriame to žaidimo programėlės net nėra.

Leis valdyti buities prietaisus

Namų ekranas šioje operacinėje sistemoje taip pat interaktyvesnis. Pavyzdžiui, reikalingiausią programėlių informaciją ar funkcijas galima aktyvuoti net neatvėrus programėlės, o tiesiog perbraukus per jos ikoną ekrane.

„Mūsų naudojama funkcija „HiLink“ naujoje sistemoje tapo „HarmonyOS Connect“. Ji leidžia išmaniąsias funkcijas naudoti ne tik kompanijos produktuose, bet ir buityje – norint per atstumą įjungti orkaitę, keisti šaldytuvo temperatūrą ar aktyvuoti sojų pieno aparatą. Operacinė sistema ne tik leidžia valdyti šiuos prietaisus, bet ir atsižvelgdama į vartotojų sveikatos duomenis, pasiūlo naudingų receptų. Tiesa, norint valdyti buities prietaisus, būtina įsitikinti, kad būtent jie palaiko išmaniąsias funkcijas“, – pasakoja U.Eidžiūnaitė.

Daugiau privatumo ir saugumo

„Huawei“ siekia užtikrinti vartotojų privatumą ir saugumą, todėl naujoje operacinėje sistemoje ir toliau naudos patikrintus saugumo elementus, veikusius vartotojų pamėgtoje sistemoje „EMUI“.

Huawei nuotr./„Huawei MateBook X Pro“
Huawei nuotr./„Huawei MateBook X Pro“

„Pagrindinis operacinės sistemos projektavimo principas – užtikrinti, kad tik tinkamas asmuo galėtų pasiekti reikiamus duomenis naudodamas tinkamą įrenginį. Tas turi būti užtikrinta kiekvienos prieigos prie kiekvieno įrenginio metu, taip pat kiekvieno duomenų saugojimo, perdavimo ir naudojimo etape“, – sako U.Eidžiūnaitė.

Be to, naujoji sistema duomenis kategorizuoja ir suteikia joms atitinkamą saugumo lygį. Tik griežtus saugumo reikalavimus atitinkantys įrenginiai gali pasiekti jų saugos lygį atitinkančius duomenis. Programėlės „HarmonyOS“ yra kruopščiai išbandomos tobulinant, išleidžiant, diegiant.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų