„Huawei“ programuotojus kviečia į konkursą: prizinis fondas – milijonas dolerių

Pasaulinė technologijų kompanija „Huawei“ tęsia kasmetinę tradiciją ir programėlių kūrėjus iš viso pasaulio kviečia dalyvauti konkurse „AppsUP“. Čia programuotojai galės pristatyti savo sukurtas programėles ir varžysis dėl 8 nominacijų, tarp kurių Geriausios programėlės, Geriausio žaidimo ir kiti titulai. Praėjusiais metais konkursas sulaukė didžiulės sėkmės, tad šiemet išaugo ir jo prizinis fondas – siekia milijoną JAV dolerių.
Programavimas
Programavimas / 123RF.com nuotr.

Skatina kurti inovacijas

Organizuodama „AppsUP“ konkursą „Huawei“ siekia įkvėpti talentingus kūrėjus visame pasaulyje kurti novatoriškas programėles ir skaitmenines patirtis bei suteikti unikalią galimybę tyrinėti ir skatinti skaitmenines naujoves.

„Siekiame, kad šiandienos skaitmeniniame pasaulyje niekas nebūtų paliktas nuošalyje. Su „AppsUP“ konkursu tikimės paskatinti naują programuotojų kartą kurti patogią vartotojo patirtį ir taip padėti žmonėms veikti naujoje realybėje. Inovacijos yra šio konkurso esmė, tad labai laukiame, kokius sprendimus pristatys kūrėjai“, – sako Audrius Granickas, „Huawei Mobile Services“ verslo vystymo ir operacijų vadovas.

Konkursas vykdomas penkiuose regionuose – Europoje, Azijos ir Ramiojo vandenyno regione, Lotynų Amerikoje, Viduriniuose Rytuose ir Afrikoje bei Kinijoje. Todėl konkurse gali dalyvauti ir programėlių kūrėjai iš Lietuvos.

Praėjusiais metais konkursas sulaukė neįtikėtinos sėkmės – jame dalyvavo virš 3 tūkst. komandų iš daugiau nei 170 šalių. Tūkstančiai programėlių buvo pateiktos komisijai, o produktai apėmė beveik visas gyvenimo sritis – sveikatos ir sporto, švietimo, žemės ūkio, aplinkos apsaugos, transporto ir visuomenės saugumo.

Praėjusiais metais vienu laimėtojų pripažintas ne pelno siekiantis projektas „Catrobat“, apdovanotas Geriausios programėlės titulu už „Pocket Code“ – programėlę, skatinančią paauglius ir suaugusius mokytis programavimo. Tarp nugalėtojų pernai buvo ir Švedijos kūrėjų programėlė „Runbit“, kviečianti vartotojus vaikščioti ar bėgioti, šią patirtį paverčiant linksmu žaidimu.

Huawei/Audrius Granickas
Huawei/Audrius Granickas

Prizinis fondas – milijonas

Konkurso nugalėtojai pelnys ne tik pasaulinį pripažinimą, bet ir laimės piniginius prizus iki 15 tūkst. JAV dolerių. Šiemet visas konkurso prizinis fondas lygus milijonui JAV dolerių.

200 tūkst. JAV dolerių skiriama vien Europos regionui – čia jį pasidalins 20 geriausių programėlių. Kūrėjai varžysis 8 kategorijose, tarp kurių Geriausios programėlės, Geriausio žaidimo, Didžiausio socialinio poveikio ir kiti apdovanojimai.

Šiemet konkurse pirmą kartą pristatyta „Technologijų pasaulio moters nominacija“ (angl. Tech Women‘s Award). Ja siekiama pripažinti išskirtinių moterų programuotojų indėlį inovacijų pasaulyje.

Be piniginių premijų, finalininkų projektai taip pat bus reklamuojami „AppGallery“ programėlių parduotuvėje, turinčioje 700 milijonų vartotojų visame pasaulyje. Nugalėtojams taip pat skiriami papildomi prizai – „AppGallery“ reklamos plotai, „Huawei“ debesijos resursai ir išskirtinė prieiga prie mokamų „HMS Core“ galimybių.

Kaip dalyvauti?

Registracija į konkursą jau prasidėjo ir baigsis šių metų rugpjūčio 20 dieną. Konkurse gali dalyvauti visi, nuo studentų ir pradedančiųjų programuotojų iki savo vertę jau spėjusių įrodyti profesionalų. Dalyvauti gali tiek pavieniai programuotojai, tiek jų komandos, tačiau jas sudaryti gali ne daugiau nei trys asmenys.

123RF.com nuotr./Kibernetinė ataka
123RF.com nuotr./Kibernetinė ataka

Visos programėlės turi būti kuriamos naudojant „HMS Core“ suteikiamas galimybes. Teisėjų komisija, kurią sudaro ekspertai iš technologijų, finansų, žaidimų sektorių skirs balus kiekvienam dalyviui, remiantis produktų funkcionalumu, inovatyvumu, socialine verte ir sukurta vartotojo patirtimi.

20 atrinktų dalyvių iš kiekvieno regiono dalyvaus kitame etape, kuriame už jų projektus balsuos interneto vartotojai. Etapo nugalėtojai bus išrinkti remiantis balsų ir atsisiuntimų skaičiumi ir taps konkurso finalininkais. Jie šių metų spalį savo produktus pristatys ekspertų komisijai, kuri išrinks nugalėtojus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų