Į atvirą kosmosą išėję astronautai tvarkė TKS kabelius, atliko kitų smulkių remonto darbų

Du NASA astronautai šeštadienį buvo išėję į atvirą kosmosą tvarkyti Tarptautinės kosminės stoties (TKS) aušinimo sistemos ir dirbo saugodamiesi joje užsilikusio toksiško aušalo amoniako.
Tarptautinė kosminė stotis
Tarptautinė kosminė stotis / „Scanpix“ nuotr.

Sistema turėjo būti sutvarkyta per išėjimą į atvirą kosmosą prieš savaitę, bet darbai buvo atidėti ilgiau nei planuota užtrukus elektros instaliacijos darbams.

Skrydžių kontrolės centras, norėdamas TKS remonto darbus užbaigti iki astronautų kelionės namo šį pavasarį, surengė papildomą Victoro Gloverio ir Michaelo Hopkinso išėjimą į atvirą kosmosą. Jie taip pat drauge dirbo atvirame kosmose prieš pusantro mėnesio.

Prieš išeidami iš TKS astronautai turėjo pakeisti po šalmu nešiojamas „ryšio kepures“, kad gerai girdėtų pranešimus. „Girdžiu tave garsiai ir aiškiai“, – užsidėjęs naują „kepurę“ pasakė M. Hopkinsas.

V.Gloveris ir M.Hopkinsas, kurie atskrido pernai lapkritį „SpaceX“ erdvėlaiviu, turėjo prijungti naujus aušinimo sistemos kabelius. NASA įspėjo astronautus būti „ypač budrius“ ir saugotis amoniako. Jie turėjo dirbti ilgais įrankiais.

Kiti smulkūs šeštadienio darbai buvo antenos šalmo kameroms pakeitimas, eterneto kabelių pertvarkymas, vienos europiečių eksperimentinės platformos jungčių sutvirtinimas, metalinio žiedo sumontavimas ant šliuzo terminio dangčio. Darbai atvirame kosmose truko apie pusseptintos valandos.

Tai buvo penktas ir – jei nebus nenumatytų atvejų – paskutinis išėjimas į atvirą kosmosą šiai TKS septynių narių įgulai, kurią sudaro keturi amerikiečiai, du rusai ir japonas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis