Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

IBM superkompiuteryje – milžiniški NASA palydovų duomenys

Korporacija IBM kurs naują NASA superkompiuterį, kuris mokslininkams padės geriau suprasti klimato ir orų kaitą, Žemės ir Saulės sąveiką bei kosminio fenomeno evoliuciją. Mokslininkų teigimu, bendras IBM ir NASA projektas vaidins gyvybiškai svarbų vaidmenį apdorojant ir analizuojant vis didėjančius duomenų srautus iš Žemės orbitoje esančių palydovų.
Temos: 3 Kompiuteris IBM NASA

„Cluster“ tipo „IBM iDataPlex“ superkompiuterį, galintį atlikti 42 trilijonus skaičiavimų per sekundę (angl. – teraflops), sudarys galingi procesoriai su naujausiomis IBM technologijomis, rašoma pranešime. „IBM iDataPlex“ leis padidinti energijos vartojimo efektyvumą ir sumažinti aušinimo sąnaudas. Tai taps itin aktualu, kai NASA skaičiavimo centras 2009 metais padvigubins procesorių skaičių.

Procesoriai bus integruoti į bendrą sistemą kartu su jau turimu NASA superkompiuteriu „Discover“, o tai leis pasiekti bendrą 67 trilijonų per sekundę skaičiavimų galingumą. Ši skaičiuojamoji galia bus panaudota dabartiniams ir būsimiems NASA Žemės ir kosmoso tyrimams.

Tarp projektų, kuriuos vykdys atnaujintas „Discover“, bus detali mūsų planetos XXI amžiaus klimato kaitos ir Saulės aktyvumo prognozė, duomenų, gautų iš palydovų nuo 1979 metų, analizė ir kitų hipotezių tyrimai – tokių kaip juodųjų skylių susijungimo ar Saulės sistemos atsiradimo.

Naujasis „IBM iDataPlex“ serveris yra skirtas didelio pajėgumo kompiuterių masyvams kurti ir gali būti lengvai integruotas į jau esančių duomenų centrų struktūrą. Kaip IBM projekto „Big Green“ dalis, vienas toks 1U (angl. – rack unit) dydžio serveris yra penkis kartus galingesnis už įprastą, o suvartoja net 40 proc. mažiau elektros.

„Šis serveris yra sukurtas kompanijoms, turinčioms susidoroti su nepaprastai dideliais duomenų srautais, todėl tiek jo funkcionalumas, tiek sąnaudos yra patikimai apskaičiuoti, – sako „IBM Lietuva“ vadovas Rimantas Vaitkus. – Būtent to reikalauja ir moksliniai tyrimai, kuriuose nuo informacinių technologijų priklauso ne pelnas, o labai svarbūs atradimai ir tolesnė tyrimų eiga“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos