Didžią dalį asfalto sudaro akmuo, skalda ir smėlis, o viską suriša bitumas. Derindami sudedamųjų dalių procentus, mokslininkai kontroliuoja kietumą minkštumą, keičia asfalto lydymosi temperatūrą, jo atsparumą. Iš skirtingo asfalto rūšių pagaminami bandiniai, kurie yra dedami į „sendinimo“ mašinas, rašoma laidos kūrėjų pranešime spaudai.
Fizikoje sparčiai populiarėja metamedžiagos, o į inžineriją atkeliauja išmaniosios medžiagos (angl. „smart materials“). Jos leidžia inžinieriams ne tik pagaminti Hario Poterio filmuose matytas nematomumo skraistes, bet ir išmanųjį asfaltą. Tokią dangą dienos metu ją pažeidus, per naktį ji atsistato. VGTU mokslininkai taip pat dirba su tokiomis medžiagomis, kurios valo orą ir generuoja elektrą.
„Įdomioji inžinerija“ yra mokslo populiarinimo laidos „Mokslo sriuba“ dalis. Tai yra ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva populiarinti mokslą visuomenėje. „Mokslo sriubą“ galima ragauti kas antrą trečiadienį 22:00 val. per LRT Kultūros kanalą. „Mokslo sriuba“ kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu.