„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Ieškoma geriausių lietuviškų skaitmeninių sprendimų: žadami piniginiai prizai ir kelionės

Balandžio 29 dieną prasideda paraiškų teikimas nacionalinei atrankai į pasaulinį skaitmeninio turinio sprendimų konkursą „Pasaulio viršūnių apdovanojimai 2019“ (angl. „World Summit Awards 2019“, WSA), rašoma pranešime spaudai.
Projekto „Kompiuteriukai vaikams“ vykdytojai apdovanojami renginyje „World Summit Awards“
Projekto „Kompiuteriukai vaikams“ vykdytojai apdovanojami renginyje „World Summit Awards“ / WSA nuotr.

Tiek Lietuvos startuoliai, tiek patyrusios verslo įmonės – mobiliųjų programėlių, elektroninių paslaugų, skaitmeninių platformų, žaidimų kūrėjai – kviečiami dalyvauti nacionaliniame atrankos konkurse „Naujasis knygnešys 2019“. Šiame konkurse nugalėję sprendimai bus nominuoti kaip Lietuvos atstovai dalyvauti prestižiniame „World Summit Awards 2019” konkurse ir ten varžysis su skaitmeniniais produktais iš viso pasaulio. Dalyviai registruotis dalyvauti nacionalinės atrankos konkurse gali projekto interneto svetainėje iki 2019 m. birželio 10 d.

Lietuvos atranką laimėję sprendimai ‒ po vieną sprendimą iš kiekvienos kategorijos ‒ taps Lietuvos „naujaisiais knygnešiais“, bus apdovanoti prizais ir atstovaus Lietuvai pasauliniame konkurse „WSA 2019“. O vieno iš startuolių laukia specialus paskatinamasis apdovanojimas ‒ už inovatyviausią, originaliausią ir socialiai reikšmingiausią sprendimą jo kūrėjams bus įteikta 3000 Eur vertės piniginė premija.

Lietuvos kūrėjai konkurse „Naujasis knygnešys 2019” varžosi šiose kategorijose:

  • Valdžia ir piliečių įsitraukimas;
  • Sveikata ir gerovė;
  • Mokymasis ir švietimas;
  • Aplinka ir žalioji energija;
  • Kultūra ir turizmas;
  • Išmanios gyvenvietės ir urbanizacija;
  • Verslas ir komercija;
  • Įtraukimas ir įgalinimas.

„Ieškome geriausių Lietuvoje sukurtų skaitmeninio turinio sprendimų, nes norime parodyti pasauliui, kad lietuviai geba kurti originalias ir prasmingas skaitmenines inovacijas“, ‒ sako „World Summit Awards“ konkurso Lietuvos nacionalinė ekspertė ir pasaulinės žiuri narė Ieva Žilionienė. „Jungtinių Tautų globojamas konkursas „World Summit Awards“ – puiki galimybė Lietuvos kūrėjams išbandyti savo jėgas tarptautiniame kontekste, parodyti, ką įdomaus yra sukūrę, ir prisidėti prie Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo – kitaip tariant, geresnio rytojaus pasaulio kūrimo. Inovatyvumas, kūrybingumas, originalumas, aktualumas nūdienos kontekste – pagrindinės mūsų kūrėjų stiprybės, lemiančios pripažinimą WSA. Praėjusiais metais net du projektai iš Lietuvos įveikė sudėtingus pasaulinės atrankos etapus ir pateko į WSA nugalėtojų 40-tuką. Šiemet tikimės vėl atrasti tuos skaitmeninius sprendimus, kuriais galėtume didžiuotis pasauliniu mastu“, ‒ sako I.Žilionienė.

2018 m. WSA konkurse lietuvių startuolis Pulsetip („Pulsetip“), sukūręs įrankį, skirtą išmaniai, lengvai ir patogiai užtikrinti darbuotojų grįžtamąjį ryšį, palengvinti vidinę komunikaciją, didinti informuotumą, ir projektas Kompiuteriukai vaikams (Kompiuteriukų paramos fondas), vykdantis didžiausią nevyriausybinę IT edukacinę kampaniją siekiant didinti Lietuvos vaikų kompiuterinį raštingumą ir kūrybiškumą, įveikė daugiau kaip 430 projektų iš 180 pasaulio šalių ir tapo pasaulinio konkurso nugalėtojais.

„Naujasis knygnešys 2019“ konkursą organizuoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas (IVPK) kartu su Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT).

Daugiau apie konkursą „Naujasis knygnešys“.

Daugiau apie konkursą „Pasaulio viršūnių apdovanojimai“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau