Ieškote antros pusės „Tinder“ programėlėje? Saugokitės sukčių

„Tinder“ išlieka viena populiariausių pažinčių programėlių Lietuvoje, vien šiemet antros pusės ieškantys lietuviai į savo išmaniuosius telefonus ją parsisiuntė daugiau nei 33 tūkstančius kartų („Sensor Tower“ duomenys). Naujos pažintys neretam apsuka galvą, todėl internetiniai sukčiai nesnaudžia ir vis dažniau bando pasinaudoti patikliais santykių ištroškusiais „Tinder“ vartotojais.
„Tinder“
„Tinder“ / 123RF.com nuotr.

2020 metų pabaigoje Lietuvoje garsiai nuskambėjo istorija, kai žinomu krepšininku apsimetęs vaikinas „Tinder“ programėlėje „medžiojo“ merginas ir vėliau apgaulės būdu iš jų išviliodavo dideles pinigų sumas.

„Roko Jokubaičio istorija pamokanti, tačiau derėtų nepamiršti, kad nuo sukčių „Tinder“ programėlėje kenčia ne tik merginos“, – teigia Justina Tamulevičiūtė, „NordVPN“ kibernetinio saugumo ekspertė. „Minimoje pažinčių programėlėje patiklių lietuvių tyko įvairūs botai (automatizuotos vartotojų anketos), troliai (provokatoriai) ir sukčiai, bandantys finansiškai pasipelnyti iš narių. Todėl labai svarbu išlikti budriam ir nepulti pasitikėti kiekvienu, kuris atsiunčia širdelę.“

Kaip sukčiai veikia „Tinder“ programėlėje?

Prisidengdami svetima tapatybe sukčiai dažniausiai siekia išgauti jūsų asmeninius duomenis arba išvilioti pinigų.

„Pirmu atveju kibernetiniai nusikaltėliai siūlys tęsti pokalbį už programėlės ribų. Tai jie gali padaryti siųsdami nuorodas į suklastotus pažinčių puslapius ar viliodami parodyti savo intymių nuotraukų, kur dažniausiai jūsų prašys įvesti savo elektroninį pašto adresą ir slaptažodį“, perspėja Justina Tamulevičiūtė. „Gavę jūsų konfidencialius duomenis, nusikaltėliai gali bandyti prisijungti prie kitų jūsų paskyrų ir informacinių sistemų elektroninėje erdvėje.“

„Pinigų dažniausiai prašoma išgalvotomis graudžiomis istorijos arba kaulyjama paskolinti. Šiuo atveju taip pat labai pavojinga spausti apsimetėlių siunčiamas nuorodas ir suvedinėti savo elektroninės bankininkystės duomenis. Tai – tiesiausias kelias į pinigų vagystes iš sąskaitų. Nusikaltėliai taip pat dažnai svetimais pinigais atsiskaito už brangias prekes internetu, kadangi juos susekti tampa sudėtingiau“, – teigia ekspertė.

Kaip atpažinti „Tinder“ sukčius?

Justina Tamulevičiūtė išskiria šešias pagrindines taisykles, kurių „Tinder“ vartotojai turėtų laikytis, kad nepakliūtų į sukčių pinkles.

Nesusižavėkite „Tinder“ profiliais, kurių savininkų nuotraukos primena garsenybes iš žurnalų viršelių. Dažniausiai jos būna parsisiųstos iš „Google“ ir priklauso kitiems žmonėms.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Tinder“ programėlė
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Tinder“ programėlė

Jei pabraukę į dešinę ir taip parodę susidomėjimą kitu „Tinder“ nariu iš jo akimirksniu gaunate žinutę bei visos jų siunčiamos žinutės jus pasiekia neįprastai greitai, jos tikriausiai yra sugeneruotos kompiuterinės programos. Dažniausiai jų klausimai ir atsakymai yra šabloniški, todėl pabandykite jų paklausti ko nors sudėtingo ir greitai turėtų paaiškėti, ar bendraujate su gyvu asmeniu, ar robotu.

Internetiniai sukčiai dažniausiai nesivargina kurti įtikinamų aprašymų savo anketose. Jei jūsų simpatija nėra nurodžiusi jokios informacijos apie save bei jų anketa nesusieta su kitais to žmogaus socialiniais tinklais, pavyzdžiui, „Instagram“ ar „Facebook“, tai gali būti ženklas, kad anketa nėra tikra.

Nespauskite jokių nepažįstamų žmonių siunčiamų nuorodų, kuriose kviečiama pamatyti daugiau nuotraukų, užpildyti apklausą ar apsimetant „Tinder“ darbuotojais prašoma patvirtinti savo tapatybę, pervesti pinigų ir pan. Taip sukčiai bando išgauti jūsų asmeninę informaciją, kurią gali panaudoti prieš jūsų valią.

Nepasikliaukite nariais, kurie labai greitai po užsimezgusios pažinties pradeda reikšti meilę. Tokiu būdu sukčiai tikisi pelnyti jūsų palankumą. Taip pat įtariai žiūrėkite į asmenis, kurie žada, tačiau visada randa priežasčių nesusitikti.

Nepasiduokite trolių ir sukčių provokacijoms. Geriausia yra į juos nekreipti dėmesio, užblokuoti bei paspaudus mygtuką „Report“ pranešti apie netinkamą elgesį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis