„Cia nezinau ar geras sprendimas, bet px, veikia//atleidus pele”, – tokia frazė nustebino ne tik skaitytoją, bet ir daugybę internautų.
Kyla nemažai klausimų: ar kodą rašė „Sodros“ darbuotojai, ar samdytos kitos įmonės programuotojai? Ir kodėl tinklalapio sodra.lt kode liko susirašinėjimas su keiksmažodžiais?
Atsidaryti tinklalapio kodą galima paspaudus klaviatūros kombinaciją Ctrl. + U.
„Sodros“ atstovas: svetainę programavo mūsų partneriai
„SoDros“ komunikacijos skyriaus vyr. specialistas Rytas Stalnionis aiškina, kad toks „radinys“ jų kode yra nepiktybinė programuotojų „folkloro“ dalis, kuri bus nedelsiant pašalinta:
„Svetainę programavo vieni iš mūsų partnerių, tai galėjo nutikti bet kada – sistemą nuolatos tobuliname, ji dažnai keičiama.
Šį šiek tiek juokingą, nors ir ne visai malonų incidentą, tiksliau tą daug kam suprantamą nenorminio žodžio trumpinį, vertiname kaip žmogiškąjį faktorių, o patį komentarą – kaip tam tikrą profesinį programuotojų „folklorą“. Mūsų institucijos IT specialistai šio atvejo, tikriausiai, nepastebėjo todėl, kad jis neturi jokios įtakos svetainės funkcionalumui. Juolab, kad ši eilutė – lengvai nepasiekiama eiliniam interneto vartotojui ir tikrai neaptinkama atsitiktinai.
Viso kodo patikrinti nebūtų įmanoma – dažnai jį sudaro šimtai puslapių, dešimtys tūkstančių eilučių. Tikriname veikimą, už kodą atsako partneriai. Programuotojų komentarai nėra kodo dalis, todėl juos ignoruoja ir dauguma programų, tikrinančių kodo teisingumą.
Tokie komentarai nėra retenybė ir jie neleidžia daryti išvados apie programuotojo profesionalumą. Tai tarsi profesinis programuotojų „folkloras“, slaptas bendravimo būdas, paslėptas nuo eilinio vartotojo (bet ne profesionalo, be abejo) akių. Internete galima surasti daugybę tokių atvejų.
Dar viena galimybė: dalis funkcijų internete nėra „autorinės“. Jas vieni specialistai skolinasi iš kitų, jos keliauja iš vienos svetainės į kitą. Galbūt ir atrasta ji buvo tokiu būdu?“
Specialistas tikina, kad šis „folkloras“ iš jų svetainės bus nedelsiant pašalintas: „Sodra“ vertina savo reputaciją; taip pat gerbiame savo partnerius ir neabejojame jų kompetencija. Minimas atvejis bus kuo greičiau ištaisytas, taip pat sutarsime su partneriais, kad programuotojai, palikdami komentarus, tai darytų subtiliau, išvengdami diskutuotinų ir nepageidautinų frazių bei sąvokų“.