„iPhone“ triukas: kaip išvengti privatumo nepaisančios „Facebook Messenger“ programėlės

„Facebook“ verčia savo vartotojus instaliuoti naują susirašinėjimo programėlę, kuri nepaiso privatumo – gali įrašyti balso pokalbius, prieiti prie įvairios asmeninės informacijos, neatsiklausdama vartotojų. „The Guardian“ aprašo triuką, norintiems išvengti privalomos tokios programėlės instaliacijos.
„iPhone 5S“
„iPhone 5S“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Kai vartotojai nori parašyti kažkam žinutę per šią programėlę, „Facebook“ siunčia nurodymą žinutės gavėjui, kad, prieš atsakydamas, jis privalo taip pat atsisiųsti programėlę. Ji gali įrašyti pokalbius ir naudoti vartotojo asmeninę informaciją prieš tai jo neįspėjusi.

Visi „Iphone“ vartotojai  gali išvengti naujos programėlės instaliavimo. Kai standartinė „Facebook“ aplikacija paprašys instaliuoti susirašinėjimo programėlę, reikia paspausti „Instaliuoti programėlę“, instaliavimo metu įsijungti „App Store“ ir sustabdyti instaliaciją arba ištrinti programėlę.

Iš naujo atsidarius standartinę „Facebook“ programėlę, ji turėtų leisti susirašinėjimą su kitais socialinio tinklo vartotojais.

Šis triukas turėtų veikti bent jau kol kas, tačiau gali būti, kad „Facebook“ ras būdą, kaip pašalinti tokią spragą.

Vartotojai gali pasirinkti ir vadinamąją pabėgimo iš kalėjimo taktiką. Pabėgimu iš kalėjimo vadinamas procesas, leidžiantis apeiti tam tikrus saugumo protokolus „iPhone“ ir suteikiantis galimybę instaliuoti programėles ne tik iš „Apple“ „App Store“.

Kita alternatyva – naudotis „Facebook“ prieiga per internetą. Tinklalapis leidžia vartotojams rašyti žinutes, prieinamos yra ir daugelis kitų funkcijų. Tai galioja ir „Android“ vartotojams. Kad būtų paprasčiau, galite pasidaryti „Facebook“ žymę – tai leis jums naudotis tinklalapiu kaip programėle. Toks „Facebook“ vartojimo būdas taip pat padeda saugoti ir telefono bateriją – greitu jos išsekimu skundžiasi nemažai „Facebook“ programėlės vartotojų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų