Kinijos kompanija „Huawei“, savo gaminamuose telefonuose nebenaudos JAV pagamintų komponentų. Rugsėjį pristatytame naujausiame „Huawei“ išmaniajame telefone „Mate 30“ nebėra nė vienos amerikietiškos detalės. Apie tai rašo „The Wall Street Journal“, su nuoroda į kompanijos UBS ir Japonijos technikos laboratorijos „Fomalhaut Techno Solutions“ ataskaitas.
Anksčiau „Huawei“ naudojo tokių tiekėjų, kaip „Qorvo“ (lustų, kuriais išmanieji jungiasi prie mobiliojo ryšio bokštų, gamintojo) detales. Tarp „Huawei“ partnerių taip pat buvo tokios kompanijos, kaip „Skyworks Solutions“, „Broadcom“, gaminanti „Bluetooth“ ir „Wi-Fi“ lustus, o taip pat „Cirrus Logic“, gaminanti lustus atkurti garsui.
Naujuose „Mate 30“ modeliuose naudojamai Nyderlandų kompanijos „NXP Semiconductors“ audiolustai. Analizė parodė, kad galios stiprintuvus, kuriuos anksčiau tiekė „Qorvo“ arba „Skyworks“, pakeitė gaminami „HiSilicon“ — dukterinės „Huawei“ kompanijos, užsiimančios mikroschemų kūrimu. Kitus komponentus Kinijos korporacijai tiekia dar ir Taivano kompanija „MediaTek“, ir Japonijos „Murata“.
„Huawei“ atstovai pareiškė WSJ, kad kompanija „linkusi tęsti integravimą ir pirkti komponentus iš amerikiečių partnerių“, visgi, jei tai bus neįmanoma dėl JAV administracijos sprendimų, jai neliks kito pasirinkimo, kaip tik rasti alternatyvius tiekimo šaltinius.
„Huawei“ siekia atsikratyti priklausomybės nuo JAV gamintojų ne tik išmaniųjų telefonų sferoje, WSJ pabrėžė kibernetinio saugumo kompanijos darbuotojas. Pasak jo, „Huawei“ išmoko be JAV komponentų gaminti bazines 5G stotis, kurios yra esminė greitojo ryšio infrastruktūros dalis.
Apklausti ekspertai teigia, kad, nors „Huawei“ sugebėjo atsisakyti amerikietiškų lustų, kompanijos išmaniuosiuose telefonuose veikia „Google“ sukurta operacinė sistema „Android“. Rugsėjį pristatytas „Mate 30“ buvo pirmasis aukščiausios kokybės „Huawei“ telefonas, kurį naudotojai gavo be iš anksto įdiegtų „Google“ programėlių. Anksčiau „Huawei“ generalinis direktorius ir įkūrėjas Ren Zhengfei, duodamas interviu CNN, sakė, kad jo kompanija tebegali tapti didžiausiu išmaniųjų telefonų prekės ženklu pasaulyje, netgi nepaisant prarastos teisės naudoti „Google“ programinę įrangą.
Šių metų gegužę JAV valdžia įtraukė „Huawei“ į juodąjį sąrašą įmonių, negalinčių visapusiškai naudotis amerikietiškomis prekėmis ir technologijomis. Dėl tokio žingsnio tokios kompanijos, kaip „Qualcomm“ ir „Intel“ nebegali eksportuoti lustų į Kiniją. Vašingtono nuomone, Pekinas per savo 5G tinklų įranga, kuri tiekiama į Amerikos rinką, – taip pat ir gaminama „Huawei“, – užsiima šnipinėjimu, taip keldamas grėsmę šalies nacionaliniam saugumui.