Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Iš labai arti: kaip atrodo Čuriumovo-Gerasimenkos kometa

Europos kosmoso agentūros (ESA) zondas „Rosetta“ sėkmingai pasiekė Čuriumovo-Gerasimenkos kometą. O štai kaip atrodo naujausi šio Saulės sistemos kūno kadrai, fotografuoti iš labai arti.
Taip atrodo Čuriumovo-Gerasimenkos kometa, fotografuota iš 100 kilometrų atstumo
Taip atrodo Čuriumovo-Gerasimenkos kometa, fotografuota iš 100 kilometrų atstumo / Europos kosmoso agentūros (ESA) nuotr.

Šie kadrai fotografuoti iš 285 km aukščio. Astronomų teigimu, šios fotografijos pranoksta visas iki šiol kitose kosminėse misijose gautus kometų paviršiaus kadrus. Išties, gruoblėtas kometos paviršius atrodo labai įspūdingai – įžiūrėti galima labai smulkius uolingo paviršiaus fragmentus: stačius šlaitus ir skardžius, aštrias uolienas, išsišovusias kometos dalis, taip pat lygias, plačias lygumas. Galima tik įsivaizduoti, kokių vaizdų „Rosetta“ atsiųs iš 100 km ar net 10 km aukščio.

Galima tik įsivaizduoti, kokių vaizdų „Rosetta“ atsiųs iš 100 km ar net 10 km aukščio.

„Tiesiog neįtikėtina, koks įvairus yra šios kometos paviršius, – kalbėjo „Rosetta“ misijos OSIRIS vaizdo fiksavimo sistemos vyriausiasis tyrėjas Holgeris Sierksas. – Detalesnio vaizdo iki šiol nebuvome matę. Jau dabar žinome, kad ši informacija kometų tyrimuose reiškia revoliuciją.“

Dabar zondas skrieja maždaug 100 km atstumu nuo kometos, tačiau per artimiausius mėnesius, kai bus tiksliai įvertinta kometos masė, sukimosi aplink savo ašį parametrai ir kitos charakteristikos, jis nusileis į 10 km aukštį. O lapkritį ant kometos leisis nusileidimo aparatas „Philae“. „Rosetta“ prie kometos liks iki 2015 m. pabaigos.

Trečiadienį vykusioje spaudos konferencijoje mokslininkas atkreipė dėmesį, kad nuotraukose kometą matome apšviestą (tai – specialiai apdoroti fotokadrai), tačiau tikrovėje ji yra „juoda kaip velnias“ ir atspindi ne daugiau kaip kelis procentus šviesos.

„Kitaip tariant, jei norėtumėte šiame ekrane matyti Čuriumovo-Gerasimenkos kometą tikruoju pavidalu, jūs ekraną matytumėte absoliučiai juodą. Tokio juodumo čia, spaudos konferencijos salėje, nėra“, – kalbėjo labai gyvai apie kometą pasakojęs mokslininkas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos