„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Iš muziejų salių tankai rieda į kovos lauką: kaip Vokietijoje mokomi Ukrainos kariai

Vokietija iš muziejų skolinasi senus sovietinius tankus, kad galėtų mokyti Ukrainos karius ir tai darytų kuo realesnėmis, mūšio laukui artimomis sąlygomis, naujienų agentūrai „Reuters“ atskleidė Europos Sąjungos specialiosios mokymo vadavietės Ukrainoje vadovas generolas leitenantas Andreasas Marlow.
Rusijos tankas muziejuje
Rusijos tankas muziejuje / „Shutterstock“

Pažymima, kad instruktoriai iš 17 šalių Vokietijoje jau apmokė apie 18 tūkst. ukrainiečių karių valdyti modernius tankus ir didelio tikslumo oro gynybos sistemas, taip pat perdavė savo įgūdžius snaiperiams, inžinieriams, paramedikams ir bepiločių orlaivių operatoriams. Tačiau karas Ukrainoje dažnai vyksta naudojant senesnę įrangą, kurios yra daugiau, taip pat laiko patikrintas strategijas.

Todėl Vokietijos kariškiai kasė tranšėjų sistemas pagal Rusijos standartus ir iš muziejų nuomojosi senus sovietinius tankus.

„Šiomis muziejų sistemomis naudojasi Rusijos pusė, o kartais apleistoje įrangoje įrengia spąstus. Naudojant tokią įrangą per mokymus lengviau pademonstruoti, ko reikia saugotis, kad nesukeltum sprogimo, jei ją rasi mūšio lauke ir atidarysi dureles“, – pažymėjo A.Marlow.

„Shutterstock“/Karas Ukrainoje
„Shutterstock“/Karas Ukrainoje

Vadavietė atsisakė nurodyti, iš kur buvo pasiskolinti tankai ir kiek jų buvo naudojama.

Ši Ukrainos karių mokymo misija buvo įkurta 2022 m. Praėjusį penktadienį ji buvo pratęsta dar dvejiems metams.

Į mokymų Vokietijoje dalį dabar įeina rusiškų tranšėjų sistemų, kurios, pasak generolo leitenanto, paprastai būdavo statomos pagal fiksuotą schemą, studijavimas.

„Kalbame apie tranšėjų formą, kur tikėtis slėptuvių ir šaudymo pozicijų“, – paaiškino jis.

Tačiau instruktoriai įkvėpimo ieško ne tik praeityje.

Be sovietinės įrangos, mokymams naudojami modernūs treniruokliai ir aukštųjų technologijų manekenai, ant kurių medikai gali treniruotis sudėtingose situacijose.

Tuo pat metu dabar mokymuose daug svarbesnį vaidmenį atlieka dronai, kuriais mokoma ir stebėjimo technikos, taip pat didinamas informuotumas apie nuolatinį pavojų, kurį kelia danguje sklandantys priešo dronai.

Tiek Maskva, tiek Kyjivas stengiasi pirkti ir kurti naujus dronus, diegti juos naujoviškais būdais ir ieškoti naujų būdų jiems sunaikinti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“