Išmanieji telefonai: ko laukti 2016 metais?

Steve'as Jobsas sakė, kad „dažnai žmonės nežino, ko jie nori, kol jiems to neparodai“. Ir ne jis vienas taip mąstė. Skundėtės telefonais-plytomis? Išmanieji telefonai tapo dar didesni. Išmaniuosius laikrodžius ir kitus dėvimus įrenginius vadinote nereikalingais žaisliukais? Bet dabar jų skaičius rinkoje auga geometrinės progresijos greičiu.
Ką atneš 2016-ieji?
Ką atneš 2016-ieji? / varle.lt
Temos: 1 Samsung

Manote, jog lankstūs mobilieji įrenginiai nereikalingi? Ką gi, panašu, jog ir čia gamintojai turi, ką atsakyti. Kokių naujienų tikimasi kitąmet šioje rinkoje, komentuoja ir savo įžvalgomis apie šios rinkos tendencijas dalijasi internetinės prekybos portalo Varlė.lt mobiliųjų įrenginių ekspertai.

„Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad išmanieji telefonai jau pasiekė savo apogėjų. Juk šiuolaikiniai įrenginiai yra aprūpinti visomis pažangiomis bei patogiam naudojimui reikalingomis funkcijomis, tokiomis, apie kurias dar mes prieš dešimt ar net ir penkerius metus galėjome tik pasvajoti. Tačiau, žvelgiant į elektroninių technologijų vystymosi tempą ir vis labiau ryškėjančią konkurenciją tarp mobiliųjų įrenginių gamintojų, galima spėti, jog tai dar ne viskas“, – teigia mobiliųjų įrenginių specialistas Igoris Tkačenko.

Didelė ekrano skiriamoji geba, neįtikėtinas vaizdo tikslumas ir ryškumas, naujos kartos didelės spartos tinklai, ultraspartieji procesoriai, nepaprastai greito įkrovimo funkcija – tai, kas dar visai neseniai atrodė tarsi dalykai iš mokslinės fantastikos srities, jau laukia naudotojų arba pasitiks visai netrukus 2016-ųjų naujienose. Siūlome pažvelgti į vienus laukiamiausius ateinančių metų išmaniuosius telefonus.

„iPhone“ planuose – siekis išstumti profesionalius fotoaparatus?

Žinoma, „Apple“ įmonės produkcija, ko gero, visada yra viena labiausiai laukiamų. Tikimasi, jog „iPhone 7“ bus dar plonesnis, aptakesnis ir patogesnis. Telefono dizainą kūrėjai tikėtina šiek tiek pakeis, tačiau klasikos vargu ar atsisakys. Užsienio analitikų manymu, labiausiai tikėtina, jog ekrano įstrižainės nepasikeis – 4,7 colių įprasta versija ir 5,5 colių „Plus“ modelyje. Nuotraukų ir vaizdo įrašų mėgėjams patiks patobulinta kadrų fiksavimo technologija, kuri taps galimybe, nes „Apple“ įsigijo Izraelio kompaniją „Linximaging“.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./„Apple“ išmanusis telefonas „iPhone 6s“
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./„Apple“ išmanusis telefonas „iPhone 6s“

Šios kompanijos vystomos technologijos leis išmaniesiems telefonams kurti turinį, kuris kokybės požiūriu nenusileidžia profesionaliems veidrodiniams fotoaparatams. Taip pat planuojama, jog 2016 metais pasirodysiančio „iPhone 7“ pagrindinė kamera turės net 21 megapikselį, o priekinė – 5. Tai leidžia formuoti prielaidą, jog tokiu būdu „Apple“ daro reikšmingą žingsnį kelyje, kur grėmėzdiškus fotoaparatus išstums į kišenę telpantys įrenginiai.

„Apple“ žengs tikrai rimtą žingsnį patobulindama savo gaminamų įrenginių kamerų parametrus, tačiau bent pagal megapikselių skaičių, ši kompanija tiesiog pasivys kitus gamintojus, kurių gaminių 21 megapikselį turinti kamera seniai nėra naujiena – štai pavyzdžiui, „Sony“ dar 2013 metų pabaigoje išleido telefoną su 20,7 megapikselių kamera. Kitas svarbus dalykas kalbant apie kameras yra tas, kad kinų gamintojai tuos 5 megapikselius priekinėje kameroje naudoja jau seniai, bet ilgą laiką Europos rinka neturejo mobiliųjų telefonų tinkamų „normalioms“ asmenukėms.

Šiemet tiek „Samsung“, tiek „Sony“ atsibudo ir jau nuo gegužės mėnesio siūlo flagmanus su 5 megapikselių priekine kamera. Štai pavyzdžiui, „Huawei“ savo 2014 metų pradžios flagmane („P7“), siūlo netgi 8 megapikselių priekinę kamerą (ir 2015 metų modelyje, beje, aktualūs vis dar tie patys 8 megapikseliai).

Manoma, jog 2016-ųjų „iPhone“ turės infraraudonųjų spindulių jutiklį, kuris išmanųjį telefoną galės paversti „Apple TV“ nuotolinio valdymo pulteliu bei žymiai pagerins „iPhone“ sinchronizaciją su kitais kompanijos įrenginiais. Puiki naujiena spartaus mobiliojo interneto gerbėjams: pasak užsienio ekspertų, naujajame „iPhone“ įrenginyje bus panaudoti visiems tinklų tipams tinkantys LTE lustai.

„iPhone 6s“ telefonas verdančiame vandenyje
„iPhone 6s“ telefonas verdančiame vandenyje

„LG“ ir toliau eksperimentuoja su konstrukcijomis

Viena labiausiai komentuojamų naujienų išmaniųjų telefonų rinkoje – atnaujinta „LG“ lenktos konstrukcijos telefono versija. Į masinę gamybą įrenginys pirmą kartą buvo paleistas 2014 metais. Tada „LG“ produktas sukėlė tikrą furorą. Nestandartiškas, išlenktas telefono dizainas idealiai suderintas su aukštu funkcionalumu ir būtent tai lemia, jog „LG G Flex 3“ išties unikalus savo segmente.

Atnaujinta telefono versija „LG G Flex 3“ turės tą patį 6 colių įstrižainės ekraną, tačiau spėjama, jog jis bus ne tik išlenktas, bet ir sulankstomas. Reikėtų pažymėti, jog sulankstomo ekrano idėja visai nepriklauso „LG“ kompanijai ir „G Flex 3“ tikrai netaps pirmuoju absoliučiai lanksčiu išmaniuoju, tačiau ši ypatybė vis vien žadina smalsumą. Tikėtina, jog naujas įrenginys turės patogesnę ir ergonomiškesnę formą.

LG nuotr./„LG“ telefonas lenktu ekranu „G Flex“
LG nuotr./„LG“ telefonas lenktu ekranu „G Flex“

Galinė korpuso dalis bus padengta specialia medžiaga, pajėgia užtraukti smulkius įbrėžimus. Kai kurie užsienio ekspertai sugestijuoja, jog „LG“ gali išleisti visiškai naują sulankstomo konstrukcijos telefoną, tačiau labiausiai tikėtina yra tai, kad gamintojas kol kas atsisakys šios idėjos ir maksimaliai patobulins jau visiems žinomą konceptą. Spėjama, jog „LG“ kompanija į naują telefonų liniją planuoja integruoti ne tik pirštų atspaudų skaitytuvą, bet ir akies tinklainės skenerį.

Varlė.lt specialisto Sauliaus Vyšniausko teigimu, „LG Flex“ modelis Lietuvoje nėra populiarus. Kiek neįprasta konstrukcija tikrai nėra tai, kas skatina eiti iš proto dėl šio telefono. Ne paslaptis, jog lietuviai mieliau renkasi flagmanus, o ne eksperimentinius modelius, tačiau štai pavyzdžiui, dviem ekranais ir dviguba priekine kamera apginkluotas „LG V10“, tikėtina, mūsų šalyje bus daug populiaresnis, nors tai tikrai ne pirmasis toks dviekranis „šedevras“ telefonų istorijoje.

Kas sukasi „Samsung“ galvoje?

„Samsung Galaxy S7“ – viena karščiausiai 2016 metų laukiamų naujienų. Šįkart „Samsung“ kompanija tikrai nustebins savo gerbėjus ne tik įrenginio dizainu, bet ir funkcionalumais. „Galaxy S7“ įrenginiui jau dabar prognozuojama didžiulė sėkmė, o kai kurie užsienio mobiliųjų įrenginių rinkos ekspertai kalba apie tai, jog šis telefonas pagal pardavimus gali tapti lyderiu ir nurungti visus „Samsung“ išmaniuosius telefonus. Tai ką gi mums ruošia šis gamintojas?

Pirmiausia, visas korpusas bus metalinis. Tai prisidės prie ilgesnio įrenginio tarnavimo laiko, apsaugos nuo netyčinių kritimų ir vizualiai dar labiau priartins išmanųjį prie verslo segmento. Trumpai tariant, pažvelgus į įrenginį, nekils jokių klausimų dėl jo aukštos klasės.

Scanpix nuotr./Samsung Galaxy S6 Edge Plus
Scanpix nuotr./Samsung Galaxy S6 Edge Plus

Yra gandų, jog „Samsung Display“ užsakė 8 milijonus lanksčiųjų ekranų savo „Galaxy“ flagmanui. „Galaxy S7“ ekranas bus padidintas, procesorius taps greitesnis ir spartesnis, o 5 GB operatyviosios atminties užtikrins optimalų reikliausių programėlių veikimą. „Galaxy S7“ charakteristikų ir ypatybių sąraše puikuojasi rekordiniai kameros parametrai – 30 megapikselių galinė ir 10 megapikselių priekinė.

3D filmavimo režimas, vaizdo stabilizavimas ir fiksuojamų kadrų kokybės patobulinimas padės kurti idealų vaizdo turinį. Ekranas turės 3840 х 2200 pikselių raiška – ko gero absoliutus išskirtinumas šių įrenginių rinkoje!

„Samsung“ į „Galaxy S7“ dės savo gamybos lustus. „Samsung“ žada tapti trečiuoju prekės ženklu (po „Qualcomm“ ir „Apple“), kuris projektuos savo sprendimus procesoriaus branduolių srityje. Taip kompanija pagerins savo pozicijas SoC (angl. System-on-a-chip) segmente. Kompanija jau turi didelę patirtį projektuojant įvairias lustų formas. Iki šiol „Samsung“ „Exynos“ lustuose naudojo ARM CPU branduolius. Naujajame procesoriuje tai turėtų pasikeisti. Kompanija „Exynos“ lustui ketina pasiūlyti savo gamybos GPU. Kas iš to? Mažesni gamybos kaštai, geriau optimizuoti lustai, konkurencinis pranašumas rinkoje.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Samsung Galaxy S6 Edge
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Samsung Galaxy S6 Edge

Yra žinių, jog „Samsung“ ketina pasiūlyti tris naujojo flagmano variantus, kurie skirsis savo procesoriais ir bus prieinami skirtingose rinkose. „Galaxy S7“ su „Qualcomm Snapdragon 820“ turėtų būti skirtas JAV ir Kinijai, versija su „Exynos 8890“ – Europos, Pietų Korėjos ir Japonijos rinkoms, o „Galaxy S7“ su „Exynos 7422“ turėtų atsidurti Indijoje.

O ką rezga „Sony“?

Revoliucijos ar kokių nors reikšmingų techninės savo įrenginių specifikacijos atradimų „Sony“ kompanija neplanuoja. Būsimieji „Sony Xperia Z5+“ ir „Sony Xperia Z6“ turės geresnį aparatinį „įdarą“, kuris lems ilgesnį veikimo laiką ir efektyvesnį našumą. Greičiausiai bus panaudotas tas pats kaip ir ankstesniuose modeliuose „SnapDragon“ procesorius. Procesorius turės 8 branduolius, kurių kiekvienas – su ne mažesniu nei 2,0–2,5 GHz taktiniu dažniu. Ekranas turės ne mažesnę nei 1920 x 1080 pikselių raišką ir pasižymės patogesne TFT technologija.

Laukiama, jog „Sony Xperia Z6“ įrenginyje bus pasiūlyta didesnė kamerų raiška – net 30 megapikselių galinės ir 8 – priekinės kameros atveju. Panašu, jog „Sony“ neketina drastiškai keisti „Xperia“ serijos ekranų dydžio, nors spėjama, kad 2016-ųjų modeliai gali turėti tiek tradicinį 5,2 colių, tiek 5,5 ir net 6 colių įstrižainę. Akivaizdu, jog japonų gamintojas ruošia kelias versijas: parametrų ir kainos derinio aukso viduriuko vardo vertą „Sony Xperia Z6 Compact“ ir premium klasės modelį.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./„Sony Xperia Z5 Compact“
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./„Sony Xperia Z5 Compact“

Bendra tendencija – bus pigesni

2016-ųjų išmanieji telefonai žada būti ne tik pažangesni, bet ir pigesni. To priežastis – sparčiai tobulėjančių technologijų prieinamumo plitimas bei startuolių projektų nuopelnai. Be to, vis daugiau Kinijos gamintojų žada plėsti rinkas ir nišos savo produktams ieškoti pasauliniu mastu. Tai puikiai iliustruoja tokie dar visai neseniai mums visai negirdėti ir greitai išpopuliarėję žaidėjai kaip „Xiaomi“ ar „Meizu“. Jų populiarumo paslaptis? Pažangių funkcijų ir puikių techninių specifikacijų rinkinys už žemą kainą. Prognozuojama, jog tokia arši konkurencija neleis didiesiems žaidėjams žiūrėti į tai užmerktomis akimis.

2016-ieji išties sulankstomų išmaniųjų metai. Jau minėjome apie „LG“ planus ir toliau vystyti lanksčios konstrukcijos įrenginius. Kiti gamintojai taip pat žengia šiuo keliu – „Samsung“ lankstųjį ekraną ketina pasiūlyti vienoje „Galaxy S7“ modelio versijoje. Taip pat yra žinių, jog ruošiamas ir lankstus „SM-G929F“ modelis, savo specifikacijomis primenantis „Galaxy S6 edge+“ įrenginį, tad viso 2016 metais laukiama dviejų lanksčiųjų „Samsung“ telefonų. Kodėl iškeliamas lanksčiųjų išmaniųjų telefonų ekranų konceptas? Telefonai tampa didesni ir 6 colių dydžio mobilaus įrenginio turėjimas neturi trukdyti portabilumui, o ekranas, kurį galima sulenkti ar susukti šiuo atveju atrodo kaip sprendimas.

2016-aisiais išmanųjį telefoną įkrausime per 30 sekundžių. Šiais metais Izraelio kompanija „StoreDot“ sukūrė bateriją, kurį pajėgi įkrauti elektromobilį per kelias minutes, o išmanųjį telefoną – vos per kelias sekundes. Tiesa, jau sukurtas baterijos prototipas per didelis tam, kad būtų tinkamas naudoti šiuolaikiniuose telefonuose, tačiau 2016 m. „StoreDot“ žadėjo tą ištaisyti. Ateinančiais metais bus sukurta plona baterija, kuri leis išmanųjį telefoną įkrauti vos per 30 sekundžių.

2016-aisiais „Android“ flagmanai turės savo „3D Touch“. Kaip žinia, naujasis „iPhone 6s“ pasižymi „3D Touch“ technologija, kurios dėka išmanusis reaguoja į ekrano paspaudimo stiprumą. Operacinės sistemos vartotojo sąsaja ir daugelis programėlių jau yra pritaikyti šioms naujoms galimybėms. Kažką panašaus sutiksime toli gražu ne kiekviename „Android“ išmaniajame, o panaši technologija siūloma „Huawei Mate S“ verčia linkėti daugiau. Tačiau viskas laikina.

Štai pavyzdžiui, „Synaptics“ kompanija prognozuoja, jog dauguma flagmanų 2016 metais galės atpažinti paspaudimo stiprumą. Savo prognozes „Synaptics“ kompanija patvirtina konkrečiu veiksmu – išleisdama jutiklinio ekrano valdiklį „ClearPad 3700“, kurio dėka „Android“ išmaniųjų ekranai galės veikti taip pat kaip „iPhone 6s“. Turbūt sunku įsivaizduoti, kad „Samsung“ ir kiti gamintojai nepanorės pasinaudoti šia galimybe. Juk stambūs rinkos žaidėjai neleidžia sau gaminti įrenginius, kurie kažkuo nusileidžia konkurentams.

Žinoma, turbūt įdomiausias čia klausimas susijęs su tuo, ar „Google“ pasiūlys ekrano paspaudimo stiprumo palaikymą kitoje „Android“ versijoje. Galima daryti prielaidą, kad jei išmaniųjų telefonų gamintojai savo įrenginių sąsajas pritaikys naujoms jutiklinio ekrano galimybėms, bus gerai, tačiau visiškai kitos galimybės atsivers tada, kai skaitmeninių programėlių kūrėjai pradės aktyviai išnaudoti šią technologiją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų