Mokslininkai mėgina įvertinti, kaip nuolatinis grojimas instrumentu ar kalbos mokymasis keičia mūsų smegenų struktūrą. O kaip ją gali veikti naudojimasis išmaniuoju telefonu? Tai išsiaiškinti nutarė mokslininkai iš Ciuricho universiteto Šveicarijoje.
„Mums, neuromokslininkams, skaitmeninė istorija, kurią žmonės nešiojasi savo telefonuose, suteikia labai daug informacijos apie tai, kaip mes naudojame savo pirštų galiukus“, – sakė vienas mokslininkų grupės narių Arko Ghoshas.
Tam, kad nustatytų, kaip veikia įprastinio išmaniojo telefono naudotojo smegenys, mokslininkai pasitelkė elektroencefalografijos (EEG) įrenginį. Jie 37 dalyvius – savanorius sekė daugiau nei 10 dienų – 27 iš jų duoti telefonai liečiamais ekranais, 10 – seni telefonai su klaviatūra.
Savanorių buvo prašoma užpildyti testus apie tai, kaip jie naudoja nykščius, smilius ir vidurinius pirštus.
Žurnale „Current Biology“ išspausdintame tyrime mokslininkai paskelbė išvadas, kad įprastinių išmaniųjų telefonų naudotojų smegenų aktyvumas padidėjo tuomet, kai vienas iš trijų pirštų turėdavo kontaktą su kitu daiktu.
Be to, aktyvumo lygis smegenų žievėje buvo tiesiogiai proporcingas telefono naudojimo intensyvumui, kuris buvo nustatytas pagal telefono baterijos naudojimo logaritmus.