Ginklas savininką identifikuoja pagal specialaus mini siųstuvo transliuojamą radijo signalą. Tokiu būdu, gaiduką nuspausti gali tik asmuo, kuriam šis ginklas priklauso.
Išmanusis šaunamasis ginklas yra vienas iš kelių pretendentų į 1 mln. JAV dolerių vertės premiją, kurią įsteigė „Smart Tech Challenges Foundation“ – investuotojų grupė, susibūrusi po 2012 m. Sandy Hook mokykloje įvykusių žudynių, kai ginkluotas asmuo iššaudė 26 žmones, iš kurių daugelis buvo vaikai.
Futuristinės išvaizdos „Smart System“ veikimo logika paprasta: identifikacinis radijo švyturėlis įmontuotas į specialų rankinį laikrodį. Iššauti iš revolverio galės tik tas, kuris segi laikrodį. Jei laikrodžio niekas nesegi, ginklas pavojaus nekelia. Apie tai, kad iššauti iš ginklo galima, signalizuoja įsižiebusi žalia švieselė. Jei ginklas užblokuotas – dega raudona švieselė.
Ginklą sukūrusi bendrovė tvirtina, kad ginklas išsijungia, vos tik atsiduria kiek toliau nuo laikrodžio. Tad jei ginklas pavogtas arba užpuolikas jį išmušė iš rankos, jis vis tiek nebeiššaus.
Beje, kita tame pačiame ginklų saugiklių konkurse dalyvaujanti išmanioji sistema, kurią sukūrė Carmenas Lobisas, Sandy Hook mokykloje nušauto Benjamino Wheelerio senelis, ginklą aktyvuoja pagal savininko pirštų antspaudus.
Konkurso rengėjai pareiškė, kad konkurso tikslas – surasti „ginklų saugumo Marką Zuckerbergą ar Larry Page'ą“.