Išmanusis telefonas mokykloje: 3 naudingi patarimai moksleivių tėvams

Prasidėjus naujiems mokslo metams, moksleiviai į klases atsineša ne tik sąsiuvinius ir vadovėlius, bet ir pirmuosius išmaniuosius telefonus. Technologijų ekspertai pataria, kaip išrinkti telefoną moksleiviui, pasirūpinti jo duomenų saugumu ir išvengti greito telefono gedimo.
Mokykloje.
Mokykloje. / 123RF.com nuotr.

Tomas Šakys, įrenginių serviso „Smart Master“ ekspertas, dalinasi naudingomis įžvalgomis, į ką atsižvelgti renkant telefoną vaikui, kaip apsaugoti telefoną nuo gedimų bei kaip tinkamai jį prižiūrėti.

Kaip išrinkti telefoną savo vaikui?

Išleidus vaiką į mokyklą, išmanusis telefonas tampa pagrindine susisiekimo ir bendravimo priemone. Jis padeda moksleiviui palaikyti ryšį su tėvais ir bendraklasiais, moko planuoti savo laiką ir ugdo vaiko atsakomybę. Tačiau pirmiausia reikėtų įvertinti, ar vaikas jau yra pasiruošęs turėti savo asmeninį telefoną.

Taip pat svarbu nuspręsti, kiek esate linkę investuoti. Vaikai ir paaugliai gana dažnai pameta ar sugadina savo įrenginius, todėl pačių brangiausių ir naujausių telefonų modelių pirkti tikrai nėra būtina.

Svarbu, kad telefonas būtų patogus laikyti rankoje, turėtų ištvermingą bateriją ir didesnę vidinę atmintį (nuo 64 GB) programėlėms, nuotraukoms ir žaidimams.

Atkreipkite dėmesį ir į telefono operacinę sistemą. Geriausia būtų rinktis telefono modelį, turintį tą pačią operacinę sistemą, kuri yra naudojama tėvų telefonuose – taip bus lengviau ir paprasčiau įrenginius suderinti tarpusavyje.

Kalbant apie išmanius įrenginius ir vaikų daiktų saugumą, galima išbandyti specialius „Bluetooth“ ryšiu veikiančius daiktų ieškiklius, pavyzdžiui, „Samsung Galaxy Smart Tag“ arba „Apple Air Tag“. Prikabinus ieškiklį prie daikto galima stebėti jos buvimo vietą ir prireikus pamestą daiktą greitai surasti.

Dažniausi vaikų telefonų gedimai: kaip jų išvengti

Rugsėjį, vaikams grįžus į mokyklas, telefonų serviso centrai sulaukia vis daugiau dužusių išmaniųjų. Žaisdami, bendraudami su klasės draugais ar filmuodami, vaikai gali netyčia numesti telefoną arba jį sudaužyti neatsargiai laikydami kuprinėje. Skilus telefono ekranui, tenka nešti jį remontuoti ir pakeisti nauju.

Norėdami nesijaudinti dėl vaiko telefono, geriau pasirūpinkite jo draudimu. Galima rinktis iš dviejų telefono draudimo rūšių – apdrausti visą telefoną arba tik jo ekraną. Taip galėsite būti ramūs, kad net jei telefonui kas ir nutiks, jis bus sutvarkytas arba pakeistas nauju modeliu.

123RF.com nuotr./Paauglė
123RF.com nuotr./Paauglė

Taip pat reiktų nepamiršti ir paprastų telefono priežiūros taisyklių. Rinkdamiesi telefoną, kartu įsigykite ir patvarų telefono dėklą, ant telefono ekrano būtinai užklijuokite specialų apsauginį stikliuką. Skirkite laiko ir telefono higienai – karts nuo karto nuvalykite jį mikropluošto šluoste ar specialiomis išmaniųjų įrenginių valymo priemonėmis.

Vaikų telefonai dažnai genda ir dėl įrenginio apliejimo įvairiais skysčiais – saldžiais gėrimais, arbata ar vandeniu. Svarbu vaikams paaiškinti, kad aplieję telefoną, informuotų apie tai savo tėvus. Naudojant sušlapintą ar įskilusį telefoną, galima jam pakenkti dar labiau.

Šiek tiek retesnė, bet vis dar pasitaikanti telefonų ekrano gedimo priežastis – intensyvus įrenginio naudojimas pačiu ryškiausiu apšvietimu. Taip gali nutikti dėl aktyviai žaidžiamų žaidimų. Dėl itin ryškaus apšvietimo ekranas gali „išdegti“ – jame atsiranda šviesos juostos arba geltonos išdegintos dėmės. Norėdami to išvengti, rinkitės automatinį, prie aplinkos prisitaikantį išmaniojo įrenginio apšvietimo režimą.

Papildomos saugumo priemonės

Vaiko saugumą naudojantis telefonu užtikrinsite sukūrę ir pridėję jį prie bendros šeimos paskyros. Tai padės formuoti sveikus naudojimosi telefonu įpročius. „Android“ ekosistemoje tokią paskirtį atlieka „Google Family Link“ aplikacija, o „Apple“ – „Family Sharing“ funkcija.

123RF.com nuotr./Išmanusis telefonas
123RF.com nuotr./Išmanusis telefonas

Šios priemonės leis tėvams iš savo telefono riboti naudojimosi išmaniuoju laiką arba blokuoti programėles, taip pat padės pasirūpinti vaiko telefono duomenų apsauga ir leis matyti jo buvimo vietą.

Interneto prieigos kontrolę galite valdyti savo ir vaiko telefone įdiegę išmaniąją aplikaciją „Kidslox“. Tokiu būdu savo išmaniuoju galėsite kontroliuoti vaiko telefone naudojamas programėles ir interneto prieigą, nustatyti koks turinys gali būti pasiekiamas, o netinkamą – blokuoti.

Taip pat svarbu edukuoti vaiką, kad jis vengtų naudotis viešais ir lengvai pažeidžiamais interneto tinklais. Vietoj to verčiau naudoti saugų ir patikimą mobilųjį internetą, o „Wi-Fi“ tinklu naudotis tik namuose ar kitoje saugioje aplinkoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų