Išorinė baterija nešiojamam kompiuteriui: „Sandberg All-in-1“ apžvalga

Išorinių baterijų rinkoje galima rasti labai įdomių prietaisų – nuo saulės energija įkraunamų įrenginių iki baterijų su rankų šildymo funkcija. Dar vienas neįprastas prietaisas tapo šiandieninės apžvalgos herojumi.
„Sandberg All-in-1“ komplektacija
„Sandberg All-in-1“ komplektacija / N.Davalgos nuotr.

Išorinė mobiliojo telefono baterija tapo kasdieniu mūsų gyvenimo aksesuaru. Tuo tarpu nešiojamiesiems kompiuteriams tokie priedai vis dar yra retenybė – neabejoju, kad nemaža dalis kompiuterių vartotojų nėra girdėję apie galimybę išoriniu įrenginiu išplėsti baterijos veikimo laiką.

N.Davalgos nuotr./Baterija atkeliavo tokioje dėžutėje
N.Davalgos nuotr./Baterija atkeliavo tokioje dėžutėje

Vis dėl to mums teko garbė susipažinti su tokiu įtaisu iš „Sandberg“ produktų asortimento. Tai visai neseniai rinkoje pasirodžiusi „Sandberg All-in-1“ išorinė baterija, galinti praplėsti kompiuterio darbo laiką, taip pat, tiek laidu, tiek bevieliu būdu įkrauti ir mobilųjį telefoną.

„Sandberg All-in-1“ galimybės

Išorinė nešiojamojo kompiuterio baterija laiko energiją 24000 mAh talpykloje. Kadangi jos įtampa siekia 3,7 V, todėl šią talpą galime tiesiogiai lyginti su įprastinėmis baterijomis, skirtomis telefonams įkrauti.

N.Davalgos nuotr./Daugelis tokią bateriją mato pirmą kartą
N.Davalgos nuotr./Daugelis tokią bateriją mato pirmą kartą

24000 mAh baterijos talpos nepakaks savaitės trukmės atostogoms toli nuo civilizacijos. Jeigu naudojate paprastą nešiojamąjį kompiuterį, jį bus galima įkrauti kartą, jeigu tai kompaktiškas modelis, tai pavyks padaryti ir du kartus. Nepersistengdama su akumuliatoriaus talpa, „Sandberg“ padarė pakankamai protingą ėjimą – baterija sveria mažiau nei pusę kilogramo, o jos korpusas užima mažai vietos.

N.Davalgos nuotr./Baterija yra kompaktiška ir lengva
N.Davalgos nuotr./Baterija yra kompaktiška ir lengva

Deja, tuo galės pasinaudoti ne visi nešiojamųjų vartotojai. Priklausomai nuo naudojamos įtampos, jis gali tiekti iki 84 W galią. To pakaks žemos ir vidutinės klasės nešiojamiesiems kompiuteriams, turintiems integruotą arba silpną grafinį lustą.

Atsimenate laikus, kai kiekvienas telefono gamintojas turėjo skirtingą įkrovimo jungtį? Nešiojamųjų pasaulyje šie laikai vis dar tęsiasi... „Sandberg“ šią problemą bando spręsti pridedama dvylika keičiamų įkrovimo antgalių.

N.Davalgos nuotr./Pridedamų antgalių komplektas
N.Davalgos nuotr./Pridedamų antgalių komplektas

Tiesa jų nėra tiek daug, kad tiktų absoliučiai visiems kompiuteriams. Taip pat gamintojas nėra sudaręs sąrašo, kuriame nurodyta, kokios jungtys yra komplektacijoje. Kokiu būdu sužinoti, ar įkroviklis yra tinkamas Jūsų kompiuteriui? Panašu, kad gamintojas apie tai tiesiog nepagalvojo...

Šalia nešiojamų kompiuterių įkrovimo, „Sandberg All-in-1“ turi galimybę įkrauti mobilųjį telefoną, bevielę pelę ar bet kurį kitą įrenginį, maitinamą iš USB lizdo. Man patiko, kad išorinė baterija palaiko modernius greitojo įkrovimo standartus, leidžiančius atlikti darbą greičiau.

Šie lizdai gali pasitarnauti įkraunant ir nešiojamuosius kompiuterius, jungiamus per USB-C tipo jungtį. Tiesa, jeigu naudojate tokį kompiuterį, daug protingiau būtų rinktis kitą „Sandberg“ modelį, pasižymintį didesne 100W galia ir 38400 mAh talpa. Tiesa, pastarasis modelis negali maitinti įprastas jungtis turinčių kompiuterių.

N.Davalgos nuotr./„Sandberg All-in-1“ energijos išėjimo ir įėjimo jungtys
N.Davalgos nuotr./„Sandberg All-in-1“ energijos išėjimo ir įėjimo jungtys

Jeigu niekur neskubate, yra ir trečiasis įkrovimo metodas. Padėjus įtaisą, palaikantį bevielį įkrovimą, jo baterija ims pildytis. Tai yra patogiausias, bet lėčiausiai veikiantis metodas – „Sandberg All-in-1“ be laido gali perduoti 10 W galios srovę.

Bateriją galima užpildyti dviem būdais – į elektros lizdą kišamu įkrovikliu, arba iš USB jungties tiekiama srove. Nesunku atspėti, kad pirmasis metodas yra žymiai greitesnis.

Išorinė kompiuterio baterija – geras pasirinkimas?

24000 mAh talpa pakankama daugeliui kompiuterių pilnai įkrauti bent vieną kartą. Aišku ji galėtų būti ir didesnė, tačiau manau, kad „Sandberg“ padarė protingą sprendimą nedidindama talpos ir išlaikydama priimtiną dydį ir svorį. Taip pat maloniai džiugina ir plačios mobiliųjų telefonų įkrovimo galimybės laidu ir bevieliu būdu.

Tai kodėl išorinė nešiojamojo baterija iki šiol nespėjo tapti kasdieniu mūsų palydovu? Pagrindinė to priežastis – 130 eurų siekianti kaina. Tai gali siekti trečdalį nebrangaus kompiuterio vertės, todėl ne kiekvienas ryšis tokio dydžio papildomai investicijai.

Pirmiausia, reikia atsižvelgti į tai, kad išorinės baterijos tinka tik žemos ir vidutinės galios nešiojamiesiems kompiuteriams. Dabartinės technologijos neleidžia sukurti prieinamą kainą turinčios baterijos, kurios tiekiama srovė būtų pakankama galingiems žaidimų kompiuteriams.

Taip pat reikia atkreipti dėmesį į tai, ar Jūsų kompiuterio lizdui tiks vienas iš pridedamų kištukų. „Sandberg“ galėjo pridėti jų daugiau, taip pat surašyti komplektacijoje esančių jungčių tipus. Universalių tinklo įkroviklių gamintojai jau seniai sėkmingai tvarkosi su šia užduotimi. Neužtikrintą suderinamumą laikyčiau esminiu šio produkto trūkumu.

Jeigu jūsų negąsdina aukšta kaina ir naudojamas kompiuteris nėra rajus elektrai, tada tai yra dėmesio vertas sprendimas. Bet kokiu atveju, kol tokių įrenginių kaina išliks triženklėje kainų zonoje, išorinės nešiojamųjų baterijos liks retai sutinkamu nišiniu prietaisu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis