Kampanija skirta vaikams, paaugliams ir suaugusiems, kurie turi vaikų ar dirba su vaikais.
Jos organizatoriai pastebi, kad didžiausios vaikams internete kylančios grėsmės kyla, kai jie nežino, su kuo virtualiai bendrauja, bei kuomet paviešina savo duomenis – gyvenamosios vietos adresą, kontaktus, savo nuotrauką.
„Yra vienas paprastas receptas – niekada neatskleisk savo duomenų kitiems asmenims, – sakė Paramos vaikams centro direktorė Aušra Kurienė. – Internetas, socialiniai tinklai patenka į ilgą sąrašą rizikos veiksnių, su kuriais susiduria vaikai ankstyvoje vaikystėje ir paauglystėje. Šia kampanija norime atkreipti suaugusių ir vaikų dėmesį, kad virtualiojoje erdvėje „gyvena“ tie patys žmonės, kaip ir realybėje, ir čia galioja tokios pačios grėsmės, tik apie jas mažiau kalbama.“
Ji pabrėžė, kad kampanija skirta ne tik vaikams, bet ir atžalų turintiems tėvams: jie raginami nepalikti vaikų likimo valiai, domėtis, ką šie veikia internete, su kuo bendrauja ir tuo labiau – jei planuoja susitikti su virtualiais pažįstamais.
„Lietuvoje vaikai internetu pradeda naudotis jau nuo 8 metų. Jie yra drąsūs, linkę į tiesioginį susitikimą su žmonėmis, kuriuos pažįsta tik virtualiai. Tėvai galbūt net nepagalvoja, kad vaikai galėtų eiti į tokius susitikimus jų neįspėję. Dėl to svarbu, kad ir tėvai apie tai susimąstytų“, – teigė Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos patarėja Audronė Bedorf.
2010 metais atlikto tarptautinio tyrimo „EU Kids Online“ duomenimis, 86 proc. Lietuvos vaikų turi prieigą prie interneto ir juo naudojasi. Be to, daugiau nei pusė jų bendrauja internetu su žmonėmis, kurių realiame gyvenime nepažįsta ir beveik ketvirtadalis apklaustų Lietuvos vaikų nuo 9 iki 16 m. amžiaus ėjo pasimatyti su internetiniais „draugais“.