„Facebook“ grupėje „Orai ir klimatas Lietuvoje“ rašoma, kad dangus giedras, todėl esantys toliau nuo miesto šviestų gali pafotografuoti su išlaikymu šiaurinę dangaus pusę.
„Galbūt užfiksuosite pašvaistę. Plika akimi mieste tikrai nieko nematysit. Pašvaistės ryškumas nulemtas Saulės vėjo, todėl kaip ir paprastas atmosferos vėjas, yra netolygaus intensyvumo, todėl pašvaistės ryškumas banguoja. Gali pasisekti ir užfiksuosit ryškesnę, gali nepasisekti ir nieko įdomesnio nepagausit. Geomagnetinės audros aktyvumą galite sekti spaceweatherlive svetainėje“, – rašoma įraše socialiniame tinkle, prie kurio pridedama ir orų entuziastės Jovitos Uzdraitės nuotrauką.
Šiaurės pašvaistė susidaro Saulės vėjo atneštoms dalelėms susidūrus su Žemės atmosfera. Tiesa, tokie reiškiniai dažniau vadinami poliarine pašvaiste, kadangi gali būti stebimi ne tik Šiaurės, bet ir Pietų pusrutulyje – tokios pašvaistės, susidarančios netoli Pietų poliarinio rato, yra vadinamos aurora australis arba tiesiog Pietų pašvaiste.