„Finger Reader“ yra 3 D spausdintuvu sukurtas skaitytuvo prototipas. Jis ant naudotojo piršto užsimauna tarsi žiedas, o jame yra tekstus skenuojanti kamera.
Žodžiai garsiai skaitomi dirbtiniu balsu ir leidžia versti knygas, restorano meniu ir kitus kasdieniniam gyvenimui reikalingus tekstus. Speciali programėlė seka piršto judėjimo kryptį, nustato simbolius ir apdoroja informaciją. Jeigu pirštas patenka į erdvę už teksto, apie tai įrenginys perspėja vibruodamas.
Rinkoje yra ir kitų optinių simbolių atpažinimo įrenginių, tačiau nė vienas iš jų negeba versti realiu laiku.
Prietaisui sukurti prireikė trejų metų programinės įrangos kodavimo, eksperimentavimo su įvairiomis dizaino formomis ir darbo su aklaisiais tam, kad būtų gautas grįžtamasis ryšys.
Įrenginio kūrėjas Robertas Shilkrotas sako, kad naujoji sistema nepakeis Brailio rašto, tačiau suteiks galimybę akliesiems naudotis aibe ne Brailio raštu parašytų knygų.
Vienas sudėtingiausių uždavinių kuriant įrenginį buvo padaryti taip, kad žmonės tiesiai laikytų rodomąjį pirštą virš raidžių eilutės. Šį iššūkį išspręsti padėjo garso sistemų ir vibraciją skleidžiančių variklių integravimas į programinę įrangą.
Įtaisu galima skaityti knygas, laikraščius, žurnalus ir kompiuterio ekrane rodomą tekstą, tačiau kyla problemų apdorojant simbolius iš liečiamų ekranų, nes ekraną palietus piršto galu tekstas sujuda. Tačiau šią problemą galima išspręsti išjungus liečiamo ekrano funkciją.
Rinkoje yra ir kitų optinių simbolių atpažinimo įrenginių, tačiau nė vienas iš jų negeba versti realiu laiku. Daugumą įrenginių naudojami namuose ar biuruose ir turi sudėtingas skenavimo technologijas. Jie pirmiausiai turi apdoroti informaciją programine įranga, esančia išmaniajame telefone ar kompiuteryje.