Per Kalėdas skaitykite kartu. Prenumeratai -50%
Išbandyti

Išrasta medžiaga, kuri saulės energiją paverčia garu

Masačiusetso technologijų instituto (MIT) mokslininkai išrado porėtą medžiagą, kuri Sulės energiją paverčia garu. Išradimas gali praversti kraštuose, susiduriančiuose su elektros energijos tiekimo problemomis.
Elektromagnetiniai impulsai
Elektromagnetiniai impulsai / NASA nuotr.
Medžiagą sudaro du sluoksniai: vandenyje neskęstanti anglies puta ir nuo Saulės spindulių įšylantys grafito dribsniai. Vanduo per anglies putą kyla aukštyn, pasiekia grafitą ir greitai virsta garais. Kuo daugiau šviesos, tuo daugiau garų. Medžiaga garu paversti gali 85 proc. Saulės energijos.

Įdomu ir tai, kad šiai medžiagai nereikia nuolat didelio Saulės šviesos kiekio. Tyrėjai mano, kad jos naudojimas pranoks visus šiandien žinomus garo išgavimo metodus, kuriems reikia daug veidrodžių arba lęšių – kad saulės spindulių intensyvumas būtų didesnis.

Ši technologija ypač gali praversti atokiuose regionuose gyvenantiems žmonėms, kuriems atvesti elektros energijos tiekimo linijas yra ribotos galimybės. Taip išgaunama elektros energija galėtų būti naudojama vandens valymui ir gėlinimui, taip pat medicinos įrangos sterilizavimui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tvarumu garsėjanti kompanija „Reynaers Aluminium“ prisidės prie unikalaus miestelio verslui statybų Kauno LEZ
Reklama
Energija veiksme: kaip Dakaro lenktynininkas valdo stresą ir iššūkius
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas