Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

IT ekspertas perspėja: Šiaurės Korėjos programišiai kibernetinėmis atakomis gali ir nužudyti

Šiaurės Korėjos programišių komanda gali surengti labai pavojingas atakas, kurios sugriautų svarbius valstybės infrastruktūros objektus ir netgi galėtų žudyti žmones, BBC sakė saugos socialistas profesorius Kimas Heungas-Kwangas.
​Kim Jong Unas pademonstravo prabangų privatų lėktuvą
​Kim Jong Unas pademonstravo prabangų privatų lėktuvą / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pasak jo, Šiaurės Korėja savo šalies armijoje turi 6 tūkst. gerai parengtų programišių.

20 metų profesorius Kimas dirbo Šiaurės Korėjos Hamheungo kompiuterių technologijos universitete, kur mokė programavimo, kol 2004 m. pabėgo iš šalies. Jis sako nemokęs, kaip rengti kibernetinių atakų, tačiau jo studentai vėliau patekdavo į garsų padalinį „Bureau 121“.

K.Heungo-Kwango teigimu, Šiaurės Korėja kuria pavojingą virusą, labai panašų į „Stuxnet“, kuris buvo panaudotas siekiant sugriauti Irano branduolinę programą.

Šis padalinys, kuris, manoma, veikia iš Kinijos teritorijos, kaltinamas dėl įvairaus pobūdžio kibernetinių atakų, iš kurių didelė dalis buvo nukreipta prieš Šiaurės Korėjos bankus ir branduolines jėgaines.

Profesorius BBC sakė, kad palaiko ryšius su kai kurias savo buvusiais studentais ir iš jų gauna naujausių žinių. Anot jo, 10–20 proc. viso Šiaurės Korėjos biudžeto skiriama internetinėms operacijoms.

„Šiaurės Korėja puldinėja kitas šalis todėl, kad pademonstruotų jos kibernetinio karo galimybes, – kalbėjo K. Heungas-Kwangas. – Kibernetinės atakos gali turėti labai panašų poveikį į karines atakas, nužudyti žmones ir sunaikinti miestus.“

K.Heungo-Kwango teigimu, Šiaurės Korėja kuria pavojingą virusą, labai panašų į „Stuxnet“, kuris buvo panaudotas siekiant sugriauti Irano branduolinę programą. Manoma, kad šį užkratą sukūrė JAV ir Izraelis.

Šįmet Pietų Korėjos vyriausybė Šiaurės Korėją apkaltino dėl hidroelektrinių ir branduolinių jėgainių sutrikdymo. Tuomet rimtesnių padalinių išvengta, tačiau K.Heungas-Kwangas perspėja, kad jei atakos metu pavyktų sugadinti sistemas, kontroliuojančias branduolinį reaktorių, padariniai būtų labai sunkūs.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų