Į užsienį žvalgosi tiek darbdaviai, tiek darbuotojai
„Programuotojai ir visi techniniai žmonės, inžinieriai yra labai paklausūs ir jų trūksta visame pasaulyje“, – 15min pasakojo Inga Langaitė, Lietuvos startuolius vienijančios asociacijos „Unicorns Lithuania“ vadovė.
Tiesa, į kitas šalis žvalgosi ne tik lietuviai specialistai, bet ir pačios įmonės.
„Kadangi trūksta žmonių Lietuvoje, natūralu kad dairomasi kitur“, – situaciją komentavo I.Langaitė.
Kaip pranešime spaudai pasakojo „Deel“ plėtros vadovė Baltijos, Vidurio ir Rytų Europos regione Liina Laas, vienas pagrindinių iššūkių renkantis nuotolinį darbuotoją yra išlaidos: kiekvienoje šalyje galioja skirtinga mokesčių sistema, o įdarbinimo išlaidos gali smarkiai skirtis. Taip pat ne kiekviena suma gali pritraukti gerą specialistą iš užsienio – tarkim, kas patrauklu lietuviui nebūtinai suvilios kanadietį.
Tiesa, atlyginimai dar nėra viskas. Kaip teigia L.Laas, kai kuriose šalyse, pavyzdžiui, JAV, Kanadoje ar Vokietijoje, darbuotojai dažnai yra įpratę gauti daug brangių papildomų motyvacinių priedų, o jie įvairiose šalyse smarkiai skiriasi.
„Europos darbuotojai daugiau dėmesio kreipia į darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą, tad nuotolinio darbo modelis tampa svarbia motyvacijos priemone. Kituose regionuose žmonės teikia ne ką mažesnę pirmenybę kitiems dalykams, pavyzdžiui, JAV – sveikatos draudimui. Svarbu susipažinti su potencialaus darbuotojo kilmės šalies specifika ir kultūra“, – pranešime spaudai komentavo plėtros vadovė.