Pasak Italijos konkurencijos priežiūros tarnybos, tyrimas, nukreiptas prieš Airijos bendrovę „TikTok Technology Limited“ – Kinijai priklausančios „TikTok“ patronuojamąją įmonę, – pradėtas pasklidus vaizdo įrašų, kuriuose užfiksuoti jauni žmonės, „demonstruojantys su savęs žalojimu susijusį elgesį“, įskaitant „Prancūziško rando iššūkį“.
Minėtas iššūkis yra susijęs su elgesiu, kai vaikai taip smarkiai įsižnybia į skruostus, jog susidaro mėlynės – reiškinys, stebėtas daugybėje „TikTok“ platinamų įrašų ir keliantis susirūpinimą švietimo ir sveikatos sektoriuose.
Tarnyba pranešė, kad antradienį, padedama finansų policijos, atliko reidą į „TikTok“ būstinę Italijoje.
„Platformą valdančių įmonių gairių, numatančių pavojingo savižudybes, savęs žalojimą ir nesveiką mitybą skatinančio turinio pašalinimą, nėra laikomasi“, – sakoma paskelbtame pranešime.
Reguliuotoja apkaltino platformą negebėjimu sukurti tinkamų stebėsenos sistemų, ypač atsižvelgiant į socialiniu tinklu besinaudojančių „ypač pažeidžiamų“ nepilnamečių gausą.
Savo pareiškime „TikTok“ teigė turinti daugiau nei 40 tūkst. „saugos specialistų“ ir neleidžianti platinti turinio, kuriame „rodoma ar skatinama“ reguliuotojos minėta veikla.
„Ypač stengiamės apsaugoti paauglius“, – sakoma pranešime.
Vakarų šalių institucijos užima vis griežtesnę poziciją kinų patronuojančiajai bendrovei „ByteDance“ priklausančios „TikTok“ atžvilgį nerimaudamos, kad Kinijos pareigūnai gali panaudoti vartotojų duomenis arba jais piktnaudžiauti.
Sekdama JAV ir Europos Sąjungos pavyzdžiu, JK ketvirtadienį uždraudė šią programą vyriausybiniuose įrenginiuose.
Platforma, turinti daugiau nei 1 mlrd. aktyvių vartotojų, sulaukia kaltinimą skleidžiant dezinformaciją, keliant vartotojams pavojų pavojingais „iššūkių“ vaizdo įrašais ir leidžiant pornografiją, nors ir turėtų drausti nuogybių demonstravimą.
Pranešama, kad keli vaikai taip pat mirė bandydami pakartoti vadinamąjį apalpim