„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Įtemptas rudens grafikas: DI įrankiai, kurie padės suderinti šeimos atsakomybes ir laisvalaikį

Prasidėję nauji mokslo metai tampa iššūkiu ne tik moksleiviams, tačiau dažnu atveju ir jų tėvams. Pastebima, kad dėl rudenį prasidedančių įtempto darbų ir mokslo grafiko, darosi vis sunkiau suderinti šeimos atsakomybes, o laisvalaikiui lieka vis mažiau laiko. Ar tai gali padėti išspręsti technologijos? Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas, dalijasi, kaip dirbtinis intelektas (DI) gelbėja tokiose situacijose, rašoma „Tele2“ pranešime spaudai.
Šeima
Šeima / 123RF.com nuotr.

„Dirbtinis intelektas vis sparčiau integruojasi į kasdienį gyvenimą. Ekspertai akcentuoja, kad tai gali būti vertingas pagalbininkas kasdienėse veiklose, jei tik išmokstama jį tinkamai panaudoti. Prasidėjus intensyviam mokslo metų laikotarpiui, DI gali tapti pagalba ir tėvams.

Nors DI vaikams negali pakeisti tėviškos globos ir rūpesčio, jis gali suteikti įdomių ir žaismingų sprendimų kasdienėse šeimos situacijose. Ši technologija ne tik lavina vaikų kritinį mąstymą, bet ir padeda suaugusiesiems tobulinti savo technologinį raštingumą“, – dirbtinio intelekto pranašumus įvardija A.Lukošius.

Namų darbai žaismingai

DI vaikams gali padėti atlikti namų darbus, taip pat lavinti moksleivių gebėjimus. Platformos „Khan Academy“ bei „Duolingo“ prisitaiko prie vaiko mokymosi ritmo ir pagal jo žinias formuoja krūvį. Kūrybiniu metodu išmoktas žinias vaikas vėliau gali pritaikyti pamokose. DI gali padėti ir su tiksliaisiais mokslais – programėlė „Photomath“, paremta šia technologija, gali ne tik išspręsti matematikos uždavinį, tačiau ir žingsnis po žingsnio paaiškinti, kodėl yra daromas toks skaičiavimas. Tai moksleiviui ypač palengvina mokymosi procesą.

Idėjos patiekalams

Įsisukus į greitą gyvenimo ritmą dažnai namuose daugėja greitojo maisto pakuočių, o slenksčius vis mina maisto pristatymo kurjeriai. DI įrankis, kaip „ChatGPT“, gali pagelbėti ne tik sudarinėjant šeimos meniu visai savaitei, tačiau ir patarti, kokius patiekalus paruošti iš jau turimų produktų namuose. Net ir nemokamoje minimos programos versijoje galima suvesti kelias raktines frazes ir taip atrasti idėjas pusryčiams, pietums bei vakarienei. Svarbu nepamiršti atsirinkti labiausiai šeimai pagal mitybos įpročius tinkamas patiekalų idėjas.

Pasakos prieš miegą

Kartais po dienos darbų tėvams pritrūksta idėjų kuriant pačias įvairiausias istorijas prieš miegą. Lentynoje budinčios pasakų knygos atsibosta, o vaikai čia ir dabar nori naujo turinio. Pritrūkus fantazijos galima pasinaudoti tokia programa kaip „Hypotenuse“, kuri būtent tokias istorijas, atsakius į vos kelis klausimus, padeda sukurti.

Žaidimų paieška

Moksleiviams pradėjus eiti į mokyklą dažnai užpuola ir pirmieji peršalimai bei ligos. Vaikui daugiau laiko praleidžiant namuose, tėvai turi sukti galvas, kaip užimti vaikus. DI įrankis „ChatGPT“ gali įkvėpti įvairiausiomis idėjomis – nuo žaidimų, rankdarbių iki sudėtingų galvosūkių. Tokiu būdu vaikas ne tik žais, bet ir ugdysis.

Atsakomybės namuose

Turbūt ne viena šeima pritars, kad nepriklausomai nuo metų laiko, suplanuoti namų priežiūros grafiką yra tikras iššūkis. DI įrankis „Aida“ padeda ne tik prižiūrėti tvarką namuose, tačiau ir tarp šeimos narių paskirstyti atsakomybes. Pavyzdžiui, nufotografavus virtuvės erdvę, įrankis suskubs įspėti, kurioms zonoms reikia skirti dėmesį. Taip pat, kiek šeimos narių turi tvarkyti tam tikras erdves.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“