Nusileidimą planuojama įvykdyti 22–23 val. Lietuvos laiku.
Pasak „SpaceIL“, trečiadienį vakare buvo atliktas paskutinis aukščio mažinimo manevras, o vėliau „Beresheet“ pateko į Mėnulio orbitą.
Erdvėlaivis leisis Giedros jūroje, esančioje matomoje Mėnulio pusėje. Toje vietoje kadaise nusileido Sovietų Sąjungos automatinė tarpplanetinė stotis „Luna 21“, nugabenusi ant mūsų planetos palydovo paviršių mėnuleigį, taip pat amerikiečių pilotuojami erdvėlaiviai „Apollo 15“ ir „Apollo 17“.
Nusileidęs pirmasis izraeliečių mėnuleigis kelis kartus šoktelės maždaug 500 m atstumu nuo nusileidimo vietos. Paskui jis padarys nuotraukų, atliks grunto analizę ir kitų mokslinių tyrimų. Iš viso aparatas veiks Mėnulio paviršiuje 72 valandas, kol išsikraus jo baterijos.
„Beresheet“ sveria palyginti nedaug – 585 kg, o 430 kg šios masės sudaro kuras.
Orbitinio skrydžio metu aparatas jau nufotografavo nematomą Mėnulio pusę.
„Beresheet“ vasario 22 dieną iškėlė į orbitą amerikiečių privačios bendrovės „SpaceX“ raketa nešėja „Falcon 9“, paleista iš kosmodromo Floridos Kanaveralo kyšulyje.
Jei maždaug 95 mln. JAV dolerių (84,2 mln. eurų) kainavęs bendrovės „SpaceIL“ projektas bus sėkmingas, Izraelis taps ketvirtąja po Rusijos, JAV ir Kinijos šalimi, nuleidusia savo aparatą ant Mėnulio paviršiaus. Tokiu atveju Izraelis aplenktų Indiją, dėl techninių priežasčių atidėjusią savo mėnuleigio paleidimą. Be to, nuo 2012 metų kurtas „Beresheet“ taps pirmuoju ant Mėnulio paviršiaus nusileidusiu privačiu mėnuleigiu.