Prieš kelerius metus į Venerą išskriejęs zondas nesugebėjo įskrieti į orbitą aplink Venerą ir nuskriejo į kosmoso gelmes. „Akatsuki“ odisėja sutriko dėl šiluminių problemų nuo zondo atitrūkus vienai iš kosminio aparato variklių tūtų. Misijos inžinieriai zondą perjungė į saugų režimą ir išjungė variklius. Todėl zondas taip niekada ir neįskriejo į orbitą aplink Venerą.
Praėjus penkeriems kosminio miego metams pasitaikys proga zondą įjungti ir padaryti taip, kad jis vėl pasuktų Veneros link.
Tačiau praėjus penkeriems kosminio miego metams, gruodžio 7 d. pasitaikys nuostabi proga zondą įjungti, atlikti keletą koreguojamojo pobūdžio manevrų ir padaryti taip, kad jis vėl pasuktų Veneros link.
Japonų mokslininkai pripažįsta, kad atnaujinta misija nevisiškai atitiktų 2010-ųjų planus, tačiau pamėginti verta. Misijos inžinieriams šiek tiek neramu dėl zondo tiriamųjų instrumentų, kurie kosmose praleido gerokai daugiau laiko, nei buvo planuota.
Panašu ir tai, kad, užuot įskriejęs į apskritą orbitą aplink Venerą, zondas Akatsuki perskros Veneros atmosferos viršutinius sluoksnius taip, kad jį nuo pragariškos planetos paviršiaus skirs 300 km, o po to nutols nuo planetos 80 tūkst. km, po to vėl pasuks planetos link, praskries virš jos 300 km aukštyje – ir tokiomis elipsėmis judės ir toliau, priartėjimo procesą pakartodamas kas 9 dienas.
Taigi, kas 9 paras „Akatsuki“ stebės Veneros paviršių, o likusią dalį tyrinės Veneros atmosferą. Kadangi kitų misijų į Venerą artimiausiais metais Žemėje nėra numatyta, kol kas „Akatsuki“ gali būti vienintelis funkcionalus žmonijos atstovas Veneroje.
Tiesa, iš pradžių dar reikia nemažai sėkmės, kad atsarginis planas B gruodžio 7 d. duotų vaisių. JAXA teigia, kad jokių garantijų nėra, tačiau susigrąžinti prarastą zondą bus stengiamasi iš visų jėgų.