Jau nebeveikia apie tris procentus „Starlink“ palydovų, ir tai nežada nieko gero

Harvardo-Smithsoniano astrofizikos centro (JAV) astronomas Jonathanas McDowellas sako, kad veikiančių „Starlink“ palydovų tėra 97 procentai. Kur dingo 3 procentai?
„SpaceX Starlink“ palydovai supakuoti taip, kad vienu raketos skrydžių jų būtų iškeliama kiek įmanoma daugiau
„SpaceX Starlink“ palydovai supakuoti taip, kad vienu raketos skrydžių jų būtų iškeliama kiek įmanoma daugiau / SpaceX nuotr.

„SpaceX“ iki šiol paleido apie 775 „Starlink“ palydovus, tačiau planuojama iš viso į kosmosą paleisti net 42 000 palydovų.

„Starlink“ palydovai turi du variklius, kurie leidžia jiems manevruoti ir išvengti kosminių šiukšlių. Visgi 3 procentai atitinka 1260 imobilizuotų palydovų, kurie iš esmės yra mokslinės šiukšlės, galinčios bet kada susidurti su kokiu nors kitu objektu ir taip paskleisti didžiulį smulkių, bet pavojingų nuolaužų debesį.

„Sakyčiau, kad gedimų rodiklis nėra labai didelis“, – „Business Insider“ sakė J.McDowellas. „Tai nėra blogiau nei bet kokio kito gedimo rodiklis. Nerimą kelia tai, kad net nedidelis sugedusių palydovų procentas tokiame didžiuliame žvaigždyne virs daugybe kosminių šiukšlių“.

„SpaceX“ neatsakė į „Business Insider“ prašymą pakomentuoti situaciją, tačiau anksčiau Federalinei ryšių komisijai teigė besitikinti sulaukti mažesnio nei vieno procento palydovų gedimų. Visgi, bet kokie susidūrimai daro orbitą pavojingesne vieta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai