JAV dykumoje surastas paslaptingas obeliskas kursto neįtikėtinas teorijas, galimas dalykas išaiškinta tikroji kilmė

Paslaptingas metalinis obeliskas, pastebėtas atokioje dykumoje JAV vakaruose, pakurstė NSO stebėtojų, sąmokslo teorijų skleidėjų ir Stanley Kubricko gerbėjų vaizduotę visame pasaulyje.
Temos: 2 Juta Skulptūra

Blizgantį trikampį stulpą, 3,66 m iškilusį virš raudonų Pietų Jutos uolienų, praėjusios savaitės trečiadienį pastebėjo iš oro snieginius avinus skaičiavę vietos pareigūnai.

Suglumusi ir savo sraigtasparnį nutupdžiusi Jutos visuomenės saugumo departamento darbuotojai pamatė „į žemę įkastą metalo monolitą“, bet neaptiko „jokių aiškių požymių, kas galėjo tą monolitą pastatyti“.

„Nesvarbu, iš kokios planetos bebūtum, nelegalu federaliniu lygiu valdomose valstybinėse žemėse statyti struktūras ar meno kūrinius be leidimo“, – pirmadienį paskelbtame humoristinį atspalvį turinčiame pareiškime įspėjo agentūra.

Naujienos apie atradimą greit pasklido internete, kur buvo pastebėtas objektas, panašus į keistus ateivių monolitus, sukeliančius didžiulius žmonijos pažangos šuolius mokslinės fantastikos klasika tapusiame S. Kubricko filme „2001 metų kosminė odisėja“ (2001: A Space Odyssey), sukurtame pagal Arthuro Clarke'o romaną.

VIDEO: Vidury dykumos pastebėjo be galo nustebinusį objektą: aptiktas paslaptingas metalo monolitas

Kiti atkreipė dėmesį į jo atradimą neramiais metais, kai pasaulį apėmė COVID-19 pandemija. Be to, optimistiškai spėliojo, kad jo funkcija gali būti visai kita.

„Tai 2020 metų „perkrovimo“ mygtukas. Ar kas nors galėtų jį greit paspausti?“ – juokavo vienas socialinio tinklo „Instagram“ vartotojas.

„Iš arti galima perskaityti: „Viduje vakcina nuo „COVIDo“, – rašė kitas.

Nors pareigūnai atsisakė nurodyti objekto vietą, baimindamiesi smalsuolių antplūdžio, vienas socialinio tinklo „Reddit“ vartotojas sakė, kad vieta buvo atpažinta pagal aplinkinius uolienų darinius.

Nurodydamas vietą žemėlapių programoje „Google Earth“, kur galima matyti mažą struktūrą maždaug už 10 km nuo artimiausio kelio, vartotojas sakė, kad pirmą kartą „Google“ šią struktūrą nufotografavo 2016 metais.

Virš obelisko praskridęs pilotas Bretas Hutchingsas spėjo, kad jį pastatė „koks nors naujosios bangos menininkas“.

Kai kurie stebėtojai atkreipė dėmesį, kad objektas yra panašus į avangardinius JAV menininko Johno McCrackeno darbus. Jis kurį laiką gyveno netoliese esančioje Naujojoje Meksikoje, o mirė 2011 metais.

Antradienį jam atstovaujančio Davido Zwirnerio atstovė spaudai sakė, kad minimas obeliskas nėra J.McCrackeno darbas, tačiau iškėlė prielaidą, kad koks nors kitas menininkas taip galėjo atiduoti pagarbą J.McCrackenui.

Vis dėlto, kiek vėliau D.Zwirneris paskelbė pareiškimą, kuriame užsimena, kad obeliskas tikrai yra J.McCrackeno. Tai reikštų, kad kūrinys, niekam apie tai nežinant, kone dešimtmetį stovėjo dykumoje.

„Galerija dėl to nesutaria, – sakė D.Zwirneris. – Aš manau, kad tai neabejotinai Johno darbas.“

„Kas galėjo žinoti, kad 2020-ieji pateiks mums dar vieną netikėtumą. O galvojome, kad jau matėme viską. Keliaukim jo pažiūrėti“, – pridūrė galerininkas.

Bet kuriuo atveju B.Hutchingsas pripažino, kad obeliskas turbūt yra „keisčiausias dalykas“, su kuriuo jis susidūrė per visus savo skraidymo metus.

„Juokaudavome, kad, jeigu vienas iš mūsų netikėtai dingtų, likusieji turėtų kuo greičiau sprukti“, – teigė vietos televizijai KSLTV.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis