„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

JAV iškėlė kaltinimus septyniems programišiams iš Estijos ir Rusijos dėl sukčiavimo internete

JAV pareigūnai trečiadienį iškėlė kaltinimus septyniems asmenimis, gyvenantiems Estijoje ir Rusijoje, kurie naudodami kenkėjiškas programas buvo užvaldę milijonus kompiuterių visame pasaulyje ir iš jų nukreipdavę paieškų užklausas į internetinių reklamų svetaines.
Žmogus dirba su kompiuteriu.
Žmogus dirba su kompiuteriu. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Nuo 2007 metų įtariamieji kurdavo fiktyvias bendroves, kurios sudarydavo sutartis su teisėtais interneto reklamos tiekėjais, kad interneto srautas bus nukreipiamas į jų tinklalapius, nurodoma Manhatano federalinio teismo kaltinamajame akte.

Šių kaltinamųjų sukurtos žalingos programos užkrėtė apie 4 mln. kompiuterių 100 šalių, įskaitant JAV.

Šios programos paieškas vartotojų naršyklėse nukreipdavo į programišių sukurtus tinklalapius, o kaltinamieji gaudavo užmokestį už kiekvieną juose patalpintų internetinių reklamų nuorodų spragtelėjimą.

Kaip nurodoma, įtariamųjų sukurti tinklalapiai imituodavo plačiai žinomus portalus, tokius kaip „Netflix“, JAV mokesčių tarnybos (IRS) svetainė, ESPN, „Amazon“ ir kiti.

Reklamos tiekėjai kaltinamiesiems sumokėjo apie 14 mln. JAV dolerių pagal reklamos nuorodų spragtelėjimų skaičių.

Antradienį buvo suimti šeši įtariami Estijos piliečiai, o septintasis asmuo, kuris yra Rusijos pilietis, tebėra laisvėje, sakė Manhatano federalinis prokuroras Preetas Bharara.

Iš maždaug 500 tūkst. Amerikoje užkrėstų kompiuterių apie 130 priklausė JAV Nacionalinei aeronautikos ir kosmoso administracijai (NASA), šios agentūros generalinis inspektorius Paulas Martinas sakė žurnalistams. Būtent NASA pirmoji aptiko šias žalingas programas.

Kiekvienas iš įtariamųjų kaltinamas dėl penkių nusikalstamų veikų, įskaitant suokalbį įvykdyti internetinį nusikaltimą ir neteisėtą įsilaužimą į kompiuterius. Vienas iš šių asmenų taip pat kaltinamas dėl 22 pinigų plovimo atvejų.

Pagal JAV įstatymus, už internetinį sukčiavimą numatyta didžiausia bausmė – 30 metų laisvės atėmimo.

Šis pranešimas buvo paskelbtas, kai Estijos gynybos ministras Martas Laaras išvyko iš Vašingtono po kelių susitikimų su JAV įstatymų leidėjais ir pareigūnais, per kuriuos buvo tariamasi dėl kibernetinio saugumo problemų.

Estija ėmėsi itin aktyviai raginti stiprinti kompiuterinį saugumą po pirmosios masinės kibernetinės atakos prieš šios šalies vyriausybinius tinklalapius 2007 metų balandį, dėl kurios Talinas kaltina Rusija. Tačiau Maskva neigia kaip nors susijusi su šiuo puolimu.

Vienas JAV teisėsaugos pareigūnas sakė, kad kai kuriems įtariamiesiems taip pat gali būti iškelti kaltinimai Estijoje.

Estijos ambasados Vašingtone atstovė nurodė, kad jos šalies pareigūnai glaudžiai bendradarbiavo su JAV teisėsauga, atliekant tyrimą, dėl kurio buvo suimti minėti asmenys. Pasak jos, ši byla demonstruoja tarptautinio bendradarbiavimo potencialą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs