Kai buvo atskleista, jog JAV vyriausybė vykdo didžiulio masto sekimo programas, rinkdama duomenis apie pokalbius telefonu ir veiklą internete, Silicio slėnio bendrovės stengėsi pasiaiškinti vartotojams, besipiktinantiems dėl numanomų privatumo pažeidimų.
Savo ruožtu interneto paslaugų milžinė „Google“ paprašė federalinio žvalgybos priežiūros teismo leisti jai paviešinti statistiką apie nacionalinio saugumo tarnybų užklausas ir slaptus teismo orderius, siekdama būti skaidresnė savo vartotojams.
Tačiau vyriausybė tvirtina, kad sekimo programos yra visiškai teisėtos ir gyvybiškai svarbios, siekiant apsisaugoti nuo teroro atakų.
Nacionalinio saugumo agentūros (NSA) generalinis direktorius Keithas Alexanderis paminėjo keturis sužlugdytus sąmokslus, įskaitant planuotą sprogdinimą Niujorko metropolitene, kuris esą buvo „pirmasis esminis (tarptautinio teroristų tinklo) „al Qaeda“ sąmokslas nuo (2001 metų) rugsėjo 11-osios, vadovautas iš Pakistano“.
K.Alexanderis, Federalinio tyrimų biuro (FTB) direktorius Seanas Joyce'as ir kiti pareigūnai teisino kibernetinį sekimą, kuris, anot jų, padėjo užtikrinti Amerikos saugumą nuo 2001 metų, tačiau sulaukė kritikos visame pasaulyje, kai buvo nutekinta detalių apie tas slaptas programas.
„Pastaraisiais metais informacija, surinkta pagal tas programas, pateikė JAV vyriausybei kritiškai svarbių duomenų, padėjusių išvengti daugiau nei 50 potencialių teroristinių įvykių daugiau nei 20 šalių visame pasaulyje“, – pažymėjo K.Alexanderis, sakydamas, jog mažiausiai dešimt tų išpuolių planuota surengti Jungtinėse Valstijose.
Jis sakė Atstovų Rūmų žvalgybos komitetui, jog dauguma tų detalių yra įslaptintos ir neturėtų būti paviešintos.
Tačiau stengiantis užsitikrinti politinį palaikymą žvalgybos programoms, buvo pateikta detalių apie keturis incidentus, įskaitant sąmokslą susprogdinti Niujorko vertybinių popierių biržos pastatą.
Pasak S.Joyce'o, informacija, gauta iš NSA, sekusios įtariamų teroristų tarptautinius pokalbius su bendrininkais Kanzas Sityje, leido FTB gauti teismo orderį pradėti Khalido Ouazzani elektroninį sekimą.
FTB agentai nustatė, kad Kh.Ouazzani teikė informaciją ir palaikymą „besimezgančiam“ sąmokslui susprogdinti Niujorko biržą, todėl suėmė jį bei jo sąmokslininkus.
2010 metų gegužę Kh.Ouazzani padarė kaltės pripažinimo pareiškimą dėl sąmokslo teikti materialinę pagalbą „al Qaeda“, tačiau FTB tuo metu neatskleidė informacijos apie planus surengti sprogdinimą Niujorke.