Interneto saugumo įstatymo projekte numatyta griežtinti pareigos užtikrinti saugumą reikalavimą technologijų įmonėms, numatytos baudos už pažeidimus.
Jei įstatymo projektas bus priimtas parlamente, už įstatymo pažeidimą įmonėms grės bauda, siekianti iki 10 procentų jų metinės pasaulinės apyvartos.
Technologijų įmonių vadovams, kurie nebendradarbiaus ir nesilaikys reikalavimų, taip pat grės baudžiamasis persekiojimas ir laisvės atėmimas iki dvejų metų, nurodė vyriausybė.
Pasak JK skaitmeninių reikalų, kultūros, žiniasklaidos ir sporto sekretorės Nadine Dorries, plėtojantis internetui technologijų įmonėms buvo „leista pačioms pasirinkti savo namų darbus“, bet „jų platformose šėlo blogis, išnaudojimas ir nusikalstamas elgesys“.
Nesugebant įgyvendinti pagrindinių apsaugos priemonių internete „dėl nekontroliuojamų algoritmų“ gali būti „paaukota nesuskaičiuojamų kartų vaikų gerovė ir nekaltybė“, pridūrė ji.
N.Dorries pažadėjo, kad pasiūlymai yra „suderinti ir proporcingi“ ir kad jie nevaržys saviraiškos laisvės, dėl to sunerimus teisių gynėjams.
Toks reguliavimas bus „visiškai“ netaikomas naujienų turiniui, o socialinių tinklų įmonės turės užtikrinti žurnalistikos ir demokratinių politinių diskusijų apsaugą, sakė ji.
Tačiau socialinės žiniasklaidos platformos turės kovoti su „teisėtu, bet žalingu“ turiniu, pavyzdžiui, susijusiu su savęs žalojimu, priekabiavimu ir valgymo sutrikimais.
Įstatymas, pirmą kartą pateiktas 2019 metais, taip pat skirtas kovai su sukčiavimu internete, įskaitant melagingą reklamą. Jis įpareigos griežčiau tikrinti lankytojų amžių svetainėse, kuriose skelbiama pornografija.
Šį projektą palaikė ir Ianas Russellis, kurio duktė Molly nusižudė 2017 metais, prisižiūrėjusi medžiagos apie savęs žalojimą ir savižudybes socialiniame tinkle „Instagram“.
Pasak jo, Interneto saugumo įstatymo projektas „yra dar vienas svarbus žingsnis, siekiant užbaigti žalingą technologijų savireguliavimo epochą“ ir apsaugoti vartotojus, ypač – vaikus.