Jis taip pat pasiūlė priimti tarptautinį elgesio kodeksą.
Spartus dirbtinio intelekto priemonių, įskaitant pokalbių robotus, vaizdų generatorius ir balso klonavimo technologijas, tobulėjimas visame pasaulyje kelia susirūpinimą dėl jų gebėjimo skleisti melagienas.
A.Guterreso teigimu, nerimas dėl dirbtinio intelekto yra girdimas, tačiau tai neturėtų atitraukti visuomenės dėmesio nuo skaitmeninių technologijų daromos žalos.
„Neapykantos ir melo plitimas skaitmeninėje erdvėje šiuo metu daro didelę žalą pasauliui“, – spaudos konferencijos metu teigė JT generalinis sekretorius.
„Dabar tai skatina konfliktus, mirtį ir destrukciją. Tai kelia grėsmę demokratijai ir žmogaus teisėms“, – pridūrė jis.
A.Guterresas taip pat paragino parengti JT elgesio kodeksą dėl informacijos vientisumo skaitmeninėje erdvėje.
Anot jo, įvairios platformos paskatino socialinius ir kultūrinius pokyčius visame pasaulyje, tačiau atskleidė ir tamsiąją jų pusę.
„Galimybė skleisti plataus masto dezinformaciją, siekiant paneigti moksliškai pagrįstus faktus, kelia egzistencinį pavojų žmonijai“, – tvirtino A.Guterrasas, turėdamas omenyje jų keliamą pavojų demokratinėms institucijoms ir žmogaus teisėms.
„Ši rizika dar labiau sustiprėjo dėl sparčios technologijų, pavyzdžiui, dirbtinio intelekto, pažangos“, – pridūrė jis.
A.Guterresas nurodė, kad JT elgesio kodeksas turėtų būti pagrįstas įsipareigojimu užtikrinti informacijos patikimumą, žmogaus teises ir paramą nepriklausomai žiniasklaidai.
„Turime pasimokyti iš praeities klaidų. Skaitmeninės platformos buvo paleistos į pasaulį nepakankamai informuotai ir neįvertinus galimos žalos visuomenei ir asmenims“, – sakė jis.
Anot jo, Silicio slėnio greito judėjimo filosofija turėtų baigtis.