Jūs galite padėti patikrinti, ar paslaptingą žvaigždę supa ateivių kurta struktūra

Nuo Žemės per 1480 šviesmečių nutolus žvaigždė KIC 8462852 jau kuris laikas domino mokslininkus ir kurstė internautų vaizduotę dėl neįprastų signalų.
KIC 8462852
KIC 8462852 / NASA/JPL-Caltech nuotr.
Temos: 1 Kosmosas

Kartais žvaigždės ryškis pritemdavo iki 20 procentų – per daug, kad tai būtų galima aiškinti planetos praskriejimu. Kai kurie spekuliavo, kad pritemimą galėjo sukelti milžiniškos kometos, o galbūt ir didžiulis ateivių sukurtas darinys. Vis dėlto joks paaiškinimas kol kas nesutapo su mokslininkų turimais duomenimis.

Dabar siekdami surinkti daugiau duomenų apie žvaigždę mokslininkai finansavimo ieškos platformoje „Kickstarter“, rašo popsci.com.

Gauti prieigą prie geriausių Žemės teleskopų sunku. Kadangi visi astronomai nori jais naudotis, reikia pildyti paraiškas ir laukti eilėje. Net ir gavę galimybę naudotis teleskopais mokslininkai kartais gali tai daryti vos keletą valandų ar dienų, o išsamiems stebėjimams toks laiko tarpas nėra pakankamas.

Jeilio universiteto astronomė Tabetha Boyajian norėtų surinkti pinigų nuolatinės žvaigždės stebėjimo sistemos įrengimui.

Anksčiau mokslininkų komanda dirbo su privačiu Las Cumbres observatorijos teleskopų tinklu, sudarytu iš įvairiose pasaulio vietose esančių teleskopų, kurie leidžia matyti planetas bet kokioje dangaus vietoje. T.Boyajian gavo galimybę prie tinklo stebėti mįslingą žvaigždę 200 valandų iki vasaros pabaigos.

Tačiau finansuoti stebėjimų po vasaros mokslininkai negali, todėl „Kickstarter“ platformoje prašo 100 tūkst. dolerių. Tai leistų žvaigždę nepertraukiamai stebėti visus metus po kelias valandas kiekvieną naktį.

Tokio užtektų pamatyti dar vienam žvaigždės užtemimui. Jei žvaigždė ir vėl užtems, mokslininkai galėtų tiksliau nustatyti, kaip dažnai tokie užtemimai atsiranda, kiek šviesos sugeria ir, galbūt, kas užtemimų kaltininkas.

Jeigu KIC 8462852 šviesa užtemsta dėl kometų, mokslininkai tikisi aptikti ir iš žvaigždės skleidžiamus papildomus infraraudonuosius spindulius. Ateivių megastruktūros hipotezę galėtų pagrįsti neįprasi radijo ar kiti signalai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų