Ką tik pristatyti naujausi „Huawei“ telefonai, kuriuos Lietuvoje matysim kaip savo ausis

Miunchene ką tik baigėsi naujų „Huawei“ flagmanų – „Mate 30“ serijos – pristatymas. Įprasta šiam renginiui buvo tai, kad Kinų įmonės mobiliųjų įrenginių padalinio vadovas Richardas Yu pademonstravo nemažai dalykų, kurių egzistavimu sunku patikėti – naujieji įrenginiai nubrėžė naują technologinės pažangos kartelę, kurios dabar bus priversti siekti visi konkurentai. O neįprasta tai, kad šie naujieji telefonai kol kas bus skirti tik Kinijos ir Pietryčių Azijos rinkai. Bet ne dėl to, kad „Huawei“ to norėtų.
„Huawei Mate 30 Pro“ nugarėlės spalvos
„Huawei Mate 30 Pro“ nugarėlės spalvos / Stopkadras

Matyt, ta dalinai priverstinė situacija, kurioje kinų bendrovė atsirado dėl JAV ir Kinijos prekybinio karo, tapo ir priežastimi pasirinkti šio renginio šūkį: „Pergalvoti galimybes“. Na ir pergalvojo. Ne tik prekybos regioninius ribojimus, bet ir visas kitas technologines naujoves, dėl kurių europiečiams kils noras linkėti „Huawei“ kuo geresnės kloties derybose su JAV vyriausybe – tikriausiai nuo to priklausys, kada Europą pasieks ir kaip veiks „Mate 30“ serijos įrenginiai.

VIDEO: Introducing the new HUAWEI Mate 30 Series

Taigi, pradžiai – „pergalvotas dizainas“. Savaime suprantama, „išmaniosios plytos“ bendroji forma nesikeis: naujieji telefonai kaip buvo stačiakampiai, taip ir liks. Bet unikalių, neįprastų dalykų bus. Tarkime, „Mate 30 Pro“ būdingas „horizonto“ ekranas, kurio užlenkti kraštai beveik patį briaunos vidurį. Toks ekranas tampa didele kliūtimi garsinimo ir tylinimo mygtukams, įprastai užimantiems vietą briaunoje. O kinai problemą išsprendė garsumą valdyti braukant pirštu per ekrano pakraštį ant įrenginio briaunos. R.Yu sako, kad veikia labai gerai.

Antras permąstytas dizaino elementas – nugarėlėje. Ir „Pro“, ir „paprastoji“ telefono versija iš galo atrodys ganėtinai panašiai – keturguba fotokamerų sistema bus įterpta į apvalią „aureolę“, o ne į kvadratą, kaip pernykščiame „Mate“. O šalia labiau įprastų stiklinės nugarėlės spalvinių variantų – klasikinio juodo, vientiso sidabrinio, violetinio ir labai įdomaus žalio, kuris viršuje yra blizgus, o apačioje matinis (todėl nekaupiantis pirštų atspaudų ir neslidus) – „Huawei“ siūlys ir nugarėles iš „veganiškos“ odos (oranžinės ir žalios spalvų). Kas yra nemenkas privalumas tiems, kurie turi įprotį savo telefonus mėtyti ir laikas nuo laiko sudaužyti.

Apie pergalvotą našumą kartotis nebereikia: iš esmės jis priklausys nuo „Kirin 990“ platformos, kuri buvo pristatyta rugsėjo pradžioje Berlyne ir išsamiai aprašyta.

Na, galbūt verta būtų paminėti tai, kad naujųjų įrenginių 5G versija iš veikiančių 5G tinklų (tokių Kinijoje jau yra) duomenis geba siųstis 1,5 Gbps sparta – maždaug pusantro sparčiau nei konkurentų „Samsung“ naujausias flagmanas su 5G ryšio galimybe.

Bet Lietuvos vartotojams tai kol kas nėra aktualu. Ir apskritai „Huawei“ naujųjų įrenginių aktualumas Lietuvos rinkai yra nedidelis – sprendimo, kada šie telefonai pasieks mūsų šalį ar Europą apskritai kol kas nėra, nors planų kada nors pasiūlyti juos ir Europai dar neatsisakoma – veikiausiai viskas priklausys nuo JAV ir Kinijos prekybos derybų baigties.

Grįžus prie našumo – „Huawei“ giriasi, kad jų naujųjų įrenginių aušinimo technologijos taip pat bus gerokai pranašesnės nei „Samsung Note 10+“ aparatuose, kurie dar visai neseniai gyrėsi „ploniausia pasaulyje aušinimo garų kamera“. O aušinimas yra svarbus dėl to, kad įkaitus telefonui didėja jo vidinių komponentų varža ir mažėja veikimo energetinis efektyvumas (trumpai tariant – greičiau eikvojama energija).

Ir, žinoma, akumuliatorių talpa nebus prastesnė nei pernai: 4500 mAh „Pro“ modelyje, 4200 – paprastajame „Mate 30“. Žinoma, su itin sparčiais 40 W galios krovikliais ir galimybe telefonus įkrovinėti belaidžiu būdu, palaikant 27 W galią. Tik priminsime, kad praėjusią savaitę „Apple“ labai gyrėsi, kad į savo telefonų pakuotes pradės „standartiškai“ dėti greituosius 18 W galios kroviklius, už kuriuos iki šiol tekdavo primokėti apie 70 eurų.

Kamerų sistema, kuri jau daugelį metų yra pagrindinis „Huawei“ arkliukas, taip pat buvo pergalvota. Kaip jau minėta kalbant apie dizainą, abiejuose įrenginiuose sistemą sudarys 4 lęšiai. Paprastajame telefone ji vadinsis „SuperSensing Camera Array“. Šią kamerų matricą sudarys 17 mm židinio nuotolio ir f/2.2 diafragmos ultra-plataus lauko objektyvas, už kurio yra 16 MP raiškos jutiklis, 27 mm židinio nuotolio ir f/1.8 diafragmos „SuperSensing“ plataus lauko objektyvas su 40 MP raiškos jutikliu, 80 mm židinio nuotolio ir f/2,4 židinio nuotolio telefoto objektyvas su optiniu vaizdo stabilizavimu ir 8 MP jutikliu bei lazerinio fokusavimo įrenginys. Jutiklių jautrumo rodiklis ISO galės pasiekti ISO 204800 rodiklį – tokiu gali pasigirti ne kiekvienas profesionalaus lygio fotoaparatas.

R.Yu, pristatydamas naujosios kameros galimybes, parodė jau standartiniu tapusį „Huawei“ fokusą: parodė, kaip naktį fotografuojant peizažus „Samsung“ užfiksuoja visišką tamsą, o naujausias „Huawei“ gaminys – labai neprastos kokybės nuotrauką, kurioje puikiai matomos tokios detalės ir spalvos, kokių net katės akis neįžiūrėtų.

„Pro“ modelio kameroje bus montuojama tobulesnė „SuperSensing Cine Camera“. Jau vien iš pavadinimo galima suprasti, kad joje labai daug dėmesio skirta ne tik fotografavimui, bet ir filmavimui. Šią kameros sistemą iš 4 elementų sudarys 18 mm židinio nuotolio, f/1.8 diafragmos ultra-plataus lauko „Cine“ objektyvas su 40 MP raiškos jutikliu, 27 mm židinio nuotolio, f/1.6 diafragmos plataus lauko „SuperSensing“ objektyvas su 40 MP jutikliu ir optiniu vaizdo stabilizavimu, 80 mm židinio nuotolio ir f/2,4 diafragmos telefoto objektyvas su 8 MP jutikliu ir 3D „gylio jutiklis“. Šios kameros jutikliai „išspaudžia“ 409600 ISO rodiklį, 45x artinimą (3x optinį artinimą), geba fiksuoti plataus lauko nuotraukas su HDR+ spalvų gerinimo funkcija ir moka kitus fotografui smagius fokusus (ypač – sukurti „profesionalaus lygio“ bokeh efektą, nors „profesionalaus lygio“ nuotraukomis šis gamintojas giriasi tikriausiai dar nuo P10 modelio laikų, o gal ir dar ilgiau).

O štai „pergalvoto filmavimo“ naujovės nustebino net ir visko patyrusius operatorius: vienas filmavimo ekspertas, taip pat stebėjęs naujų įrenginių pristatymą, tikino, kad kai kurių „Huawei“ išgirtų galimybių video kūrėjai net nenaudotų. Pradžiai – geri ir reikalingi filmavimo parametrai: 60 kadrų per sekundę 4K raiška, 4K HDR+ „timelapse“ įrašai, bokeh efekto sukūrimas realiu laiku, optinis ir programinis vaizdo stabilizavimas – šie burtažodžiai gali sužavėti ir filmavimo profesionalus. O štai ISO rodiklis 51200 filmavimui tamsoje jau skamba įtartinai net žinant, kad fotografuojant 8 kartus didesnis jautrumas leidžia gauti labai pakenčiamos kokybės nuotraukas. Tokio jautrumo lygio naudingumą „Huawei“ turės įrodyti praktiškai. Kita dar labiau įtartino naudingumo galimybė – filmavimas net 7680 kadrų per sekundę greičiu. „Jau 960 kadrų per sekundę režimas nenaudojamas – iki 240 kadrų per sekundę dar normaliai“, – sako filmavimo profesionalas. Ką gi, dar vienas „Huawei“ pasigyrimas, kurio pagrįstumu reikės įsitikinti praktiškai.

Taip pat „pergalvotas valdymas“: jeigu anksčiau „Huawei“ didžiavosi tuo, kad prikūrė įvairių valdymo gestų braukant ekraną pirštais ar krumpliais (pvz., ekrano vaizdo fotografavimui reikia krumpliu pabelsti į ekraną, o dalį ekrano nufotografuosite apibrėždami krumpliu norimą plotą), tai dabar atsiranda valdymai gestais neliečiant ekrano, nes „iškarpoje“ ekrano viršuje įtaisytas specialus gestų jutiklis. Pamosite ranka – feisbuko juosta pajudės ten, kur norėsite. Suspausite kumštį – telefonas nusifotografuos savo ekraną. O jei telefonu naudositės lovoje ir pasiversite ant šono, vaizdas neturėtų pakeisti orientacijos – dabar ekrano išsidėstymas priklausys nebe nuo giroskopų duomenų, o nuo akių padėties. Ir net jei eisite apie telefoną ratu, vaizdas pasisuks tiesiai į jus. Bent jau taip žadama vaizdo įraše. O jei užsiimsite kokiomis nors privatumo reikalaujančiomis operacijomis (pvz., bankinėmis perlaidomis), telefonas, pamatęs, kad ekraną stebi ne viena akių pora, o dvi, pakeis vaizdą ir nuslėps galimai jautrius duomenis.

VIDEO: PORSCHE DESIGN HUAWEI Mate 30 RS

Įdomu tai, kad nors naujieji telefonai bent jau artimiausiu metu Europos rinkoje nepasirodys, jų kainas R.Yu paskelbė eurais: už „Mate 30“ su 6 GB darbinės atminties ir 128 GB nuolatinės atminties „Huawei“ prašys 800 eurų, už „Pro“ modelį su 8 GB darbinės ir 256 GB nuolatinės atminties – 1100 eurų. Pastarojo telefono 5G versija kainuos 100 eurų daugiau. Na, o jei norėsite išskirtinės išvaizdos „Porsche Design Mate 30 RS“ modelio (jame bus 12 GB darbinės ir 512 GB nuolatinės atminties), teks išsiskirti su 2100 eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų