Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Kad neliktumėte be ryšio: kaip taupyti telefono bateriją?

Kaip naudotis išmaniuoju telefonu, kad jis kuo ilgiau neišsikrautų? Baterijos veikimo trukmę lemia ne tik kiek dažnai naudojatės įrenginiu, bet ir ryškus ekranas, aktyvuotas „Bluetooth“ ir kiti, iš pirmo žvilgsnio, atrodytų, nereikšmingi mūsų įpročiai. „Bitės Profai“ dalinasi patarimais, kuriuos įgyvendinus, baterija gali atlaikyti visą dieną ar net ilgiau.
Išsikrovusi telefono baterija
Išsikrovusi telefono baterija / 123RF.com nuotr.

„Artėjant vasarai, kai daugiau laiko praleisime keliaujant, gamtoje svarbu žinoti kaip naudotis telefonu, kad jis kuo ilgiau neišsikrautų. Pirmiausia apribokite fone veikiančias programėles, tokias kaip „Facebook“ ir „Instagram“. Jų siunčiami pranešimai ir priminimai gerokai ją sekina. Apriboję programėlių veikimą fone, pranešimus matysite tik ją atidarę. Tuomet imkitės kitų naudingų gudrybių“, – pranešime spaudai sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Aktyvuokite baterijos taupymo režimą

Tausoti baterijos energiją reikšmingai padeda daugelyje telefonų integruotas specialus baterijos taupymo režimas. Jį galite aktyvuoti patys rankiniu būdu ar sulaukti, kol įkrovimo lygis nukris iki, pavyzdžiui, 20–15 proc., ir įrenginys pats pasiūlys tai padaryti.

„Aktyvavus šį režimą, bus automatiškai sumažintas ekrano ryškumo lygis, procesoriaus veikimo greitis, fone bus paliktos veikti tik pagrindinės telefono programėlės. O tai gali padėti telefonui ištverti iki kol vėl galėsite jį įkrauti“, – tikina „Bitės Profas“.

M.Vrubliauskas primena, kad daugelis „Android“ operacinę sistemą palaikančių telefonų turi net kelis baterijos taupymo režimus. Vienas jų sumažina ekrano ryškumą, apriboja procesoriaus darbą iki 70 proc. ir sustabdo fone veikiančias ne gamyklines programėles, tokias kaip „Facebook“, „Instagram“ ir „Tik Tok“. Kitas – maksimalus energijos taupymo režimas. Jis įjungia tamsiąją temą, išjungia ekrano fonus, apriboja programėlių veikimą fone ir palieka veikti tik pasirinktas kelias svarbiausias, pavyzdžiui, „Telefonas“, „Pranešimai“.

Šį režimą tiek operacinės sistemos „Android“, tiek „iOS“ telefonų savininkai ras nustatymuose pasirinkę „Baterija“ (angl. Battery).

Išbandykite tamsųjį režimą

Jei norite taupyti bateriją, geriausia išjungti automatinį ekrano ryškumo – šviesumo reguliavimą. Tada telefonas neparinks, koks ryškumas yra geriausias – kartais tai būna didesnis nei jums reikia ryškumas, sekinantis bateriją.

„Jei jūsų telefonas turi 120 Hz ekraną, turint galimybę, sumažinkite jį iki 60 Hz. Tai padės atitolinti krovimą bent valandai. Taip pat daugelis išmaniųjų leidžia rinktis tamsųjį režimą (angl. dark mode). Tuo metu programėlių ir sistemos meniu fonas nusidažys tamsia spalva ir baterija sutaupys nemažai energijos. Tamsųjį režimą leidžia pasirinkti ir atskiros programėlės, pavyzdžiui, „YouTube“. Esant 100 proc. ekrano ryškumui, sutaupoma net 60 proc. baterijos energijos, lyginant su standartine aplinka“, – pasakoja „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

„Android“ operacinės sistemos telefone jas aktyvuosite nustatymuose pasirinkę „Ekranas“ ir „Tamsusis režimas“. „IOS“ išmaniojo nustatymuose spustelėję „Display & Brightness“, pasirinkite tamsiąją temą.

Nematomi baterijos eikvotojai

Jūsų bateriją eikvoja ir mobilusis ryšys (ypač vietose, kur prastas signalas) ir „GPS“ ryšys. Net tada, kai jais aktyviai nesinaudojate, jie veikia fone, taip mažindami baterijos veikimo trukmę.

123RF.com nuotr./Prie lovos kraunamas telefonas
123RF.com nuotr./Prie lovos kraunamas telefonas

„Prailginti baterijos veikimą galite aktyvuodami skrydžio režimą. Tiesa, tuo metu negalėsite skambinti ar atsiliepti, siųsti ar gauti SMS pranešimų, tačiau gerokai prailginsite telefono veikimo trukmę. Funkciją aktyvuosite telefono greitajame meniu nuspaudę lėktuvo ikonėlę. Įjungus skrydžio režimą galima naudotis „WiFi“ ryšiu ir taip gauti žinutes per „Messenger“ ar pan. programėlės“, – aiškina M. Vrubliauskas.

Apie atėjusius pranešimus įspėjanti vibracija naudoja daugiau baterijos energijos nei garso signalas. Todėl norint ją taupyti, verta sumažinti ir vibracijos intensyvumo lygį. „Android“ operacinės sistemos telefonuose šiuos parametrus reguliuoti galėsite nustatymuose pasirinkę skiltį „Garsas ir vibracija“ ir „Vibravimo intensyvumas“. „IOS“ telefonų nustatymuose spustelėkite „Sounds & Haptics” ir skiltyje „Ringer and Alerts“ sumažinkite vibracijos intensyvumą.

Įsigykite išorinę bateriją

Net ir itin taupoma telefono baterija po kurio laiko išsenka, todėl žinodami, jog kurį laiką neturėsite galimybės jos įkrauti, pasirūpinkite papildomomis išorinėmis baterijomis.

„Jos dydį geriausia rinktis atsižvelgiant į produkto talpą – kuo ji didesnė, tuo daugiau įkrovimų ar įrenginių palaikoma. Jei vienu metu norėsite krautis kelis prietaisus, pavyzdžiui, „iPhone“ telefoną ir „Garmin“ išmanųjį laikrodį, tuomet jums reikės ir daugiau skirtingų formų jungčių“, – sako M.Vrubliauskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos