„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kada atsirado ir ką iš pradžių žymėjo @ simbolis?

@ simbolis yra geriausiai žinomas dėl jo naudojimo socialiniuose tinkluose ir elektroninio pašto adresuose. Bet jis yra gerokai senesnis nei šios technologijos.
@ simbolis
@ simbolis / 123RF.com nuotr.

Tiesą sakant, tiksliai net nežinoma, kada eta buvo panaudotas pirmą kartą. Visai tikėtina, kad vienokia ar kitokia forma jis buvo pasirodęs dar 6–7 mūsų eros amžiuje. Italų mokslininkas Giorgio Stabile yra įsitikinęs, kad seniausias žinomas @ yra aptinkamas prekeivio iš Florencijos Francesco Lapi siųstame laiške. Tiesa, tas @ turėjo visai kitokią reikšmę.

@ simboliu tuomet buvo žymimas svorio matavimo vienetas aroba (arroba), lygus maždaug 25 svarams. Italijoje šis simbolis tapo vienos amforos talpos vienetu. Francesco Lapi tame laiške tiesiog kalbėjo apie @ vyno kainą. Aroba yra senesnis matavimo vienetas, bet ankstesni @ simboliai nebuvo tokie išvystyti. Pavyzdžiui, vienas pavyzdys iš 1448 metų labiau primena paprastą a raidę.

Gražesnis @ aptinkamas Constantine Manasses 1345 metais rašytose chronikose. Ten @ naudojamas vietoj „amen“.

Rayus Tomlinsonas iš „BBN Technologies“ 1971 metais sugalvojo naudoti @ simbolį elektroninio pašto adresuose. Taip naudotojo vardas atskirtas nuo serverio adreso. Tai buvo pati elektroninio pašto pradžia ir tuo metu jis, kaip ir visas internetas, daugiausia tarnavo tik kompiuterių entuziastams, o ne plačiajai visuomenei. Vėliau (po kelių dešimtmečių) @ pradėtas plačiai naudoti forumuose. Tai buvo tarsi kreipinys, leidęs viešai matomą pranešimą adresuoti vienam forumo dalyviui. Na, o vėliau šis simbolis pasiekė ir socialinius tinklus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs