Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kaimyninėje žvaigždžių sistemoje gali egzistuoti Žemės tipo planeta

Kaimyninėje nuo mūsų per 16 šviesmečių nutolusioje žvaigždžių sistemoje gali būti nauja planeta, teigiama mokslininkų tyrime. Astronomai mano, kad planeta gali kiurksoti tarp dviejų mums jau žinomų kosminių pasaulių.
Potencialiai gyvenama planeta Gliese 832c menininko akimis
Potencialiai gyvenama planeta Gliese 832c menininko akimis / NASA iliustr.

Mokslininkai analizavo duomenis apie raudonąją nykštukę žvaigždę Gliese 832, kurios spindulys ir masė yra kiek didesni nei Saulės. Aplink žvaigždę sukasi Jupiterio tipo egzoplaneta Gliese 832b ir super Žemė Gliese 832c.

Dujų milžinė nuo žvaigždės nutolusi per 3,53 astronominių vienetų – AV (AV – atstumas nuo Žemės iki Saulės), o kita planeta yra potencialiai uolinga ir penkis kartus masyvesnė nei Žemė. Ji nuo žvaigždės nutolusi vos per 0,16 AV.

Dabar Sumano Satyalo vadovaujama astronomų komanda iš Arlingtono Teksase iš naujo išanalizavo planetų sistemą, tikėdamasi rasti naujų egzoplanetų.

Mokslininkai kompiuteriu atliko daugybę simuliacijų, kad patikrintų aplink nykštukę esančių kosminių kūnų egzistavimo galimybę. Simuliacija parodė, kad sistemoje gali būti stabilios sudėties Žemės tipo planeta, kurios atstumas iki žvaigždės galėtų siekti 0,25 – 2 AV, planetos masė – 1 -15 kartų didesnė nei Žemės.

Mokslininkai pabrėžia, kad pagrindinis jų tyrimo tikslas buvo tik pateikti bendrą idėją apie potencialias naujų pasaulių egzistavimo galimybe, todėl galutines išvadas bus galima daryti atlikus papildomus tyrimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais