Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kaip išmanųjį laikrodį pasirinktų olimpinis sportininkas?

Išmanusis laikrodis – populiarėjantis aksesuaras lietuvių tarpe. Ši stiliaus detalė ne tik perėmė dalį telefono funkcijų, bet ir padeda palaikyti savaitės sporto režimą ar net gi siekti užsibrėžtų pergalių. Ypatingai vasarą sporto klubams „persikėlus“ į miesto parkus, gatves ar pažintinius takus, rašoma pranešime spaudai.
Trys palyginime naudoti išmanieji laikrodžiai
Trys palyginime naudoti išmanieji laikrodžiai / Tele2 nuotr.

„Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas Arnoldas Lukošius kartu su olimpiečiu, maratonų bėgiku Remigijumi Kančiu įvertino 3 skirtingus išmaniųjų laikrodžių modelius – „Samsung Galaxy Watch Active 2“, „FitBit Versa 2“ ir „Huawei Watch GT 2“. Jei šiuo metu ieškote išmaniojo laikrodžio, kuris būtų ne tik gražus aksesuaras, bet ir kasdienis pagalbininkas ar savotiškas asmeninis treneris ant riešo, tai ši apžvalga skirta jums.

Tinkamai parinktas dydis suteikia dėvėjimo komfortą

Visi lyginti modeliai gerai priglunda prie riešo, kad būtų užtikrinti tikslūs pulso matavimo rezultatai. Tačiau renkantis išmaniąją riešo puošmeną svarbiausiai atsižvelgti į sau patogų dydį.

„Huawei Watch GT 2“ yra stambiausias iš trijų, tad rekomenduojama didesniam riešui ar mėgstantiems masyvesnius laikrodžius. „Samsung Galaxy Watch Active 2“ formos aptakesnės, o apvalintos briaunos suteikia modernų ir futuristinį įvaizdį. Jis ir gerokai mažesnis, kaip ir „FitBit Versa 2“, tad juos bus patogu dėvėti turintiems plonesnius riešus ir mėgstantiems lengvesnius aksesuarus.

VIDEO: Išmaniųjų Laikrodžių palyginimas: Samsung Galaxy Watch Active 2, FitBit Versa 2 ir Huawei Watch GT 2

Rinkitės pagal reikalingas išmaniąsias funkcijas

Išmanūs laikrodžiai siūlo daug kasdienybę palengvinančių funkcijų: nuo įeinančių skambučių valdymo iki žinučių perskaitymo ar atrašymo galimybių. Tiesa, sportuojant viena svarbiausių – muzikos grotuvo funkciją atliekančios programėlės.

Vieną populiariausių Lietuvoje „Spotify“ programėlių palaiko „Samsung“ ir „FitBit“ modeliai. Tuo tarpu „Huawei“ modelis jos nepalaiko, tačiau leidžia įsirašyti savo muzikos failus. Visus modelius galima papildyti ir kitomis produktyvumo ar sporto programėlėmis. „Samsung“ modelis jų palaiko daugiau už kitus lyginamus įrenginius.

Verta pažymėti ir tai, kad visų modelių ekranai naudoja „Amoled“ technologiją, todėl lengva įžiūrėti ekrane pateiktą informaciją net ir sportuojant lauke, ryškioje saulės šviesoje.

GPS tikslumas aktualus bėgikams

Bėgimo entuziastams ar intensyviai maratonų sezonui besiruošiantiems ypatingai svarbus tikslius skaičiavimus atliekanti GPS funkcija.

Bandymo metu „Huawei Huawei Watch GT 2“ pasirodė tiksliausias, su juo nubėgus 400 metrų ilgio trasą, jis parodė lygiai tokį pat atstumą. „FitBit“ nuotolio tikslumas priklausys nuo paties telefono GPS modulio tikslumo, nes šiame modelyje nėra integruoto GPS.

Tuo tarpu „Samsung „Galaxy Watch Active 2“ turi integruotą GPS, tačiau jis kiek mažiau tikslus nei „Huawei“ modelis, o norint tikslesnių rezultatų, trasos startą reikia pažymėti rankiniu būdu.

Reikšminga smulkmena – ištverminga baterija

Dėvint išmanų laikrodį lengva pamiršti, kad retkarčiais jį reikia įkrauti. Tad baterijos tarnavimo laikas tarp įkrovimų tampa maža, bet labai reikšminga smulkmena.

Eksperimento metu paaiškėjo, kad „Huawei Watch GT 2“ pats ištvermingiausias – vieno įkrovimo pakaks net iki 2 savaičių.

Trumpiausiai tarp įkrovimų tarnaus „Samsung Galaxy Watch Active 2“ – iki 2 dienų. Tačiau tai galima paaiškinti – „Samsung“ laikrodžio operacinė sistema sudėtingesnė, atlieka daugiau funkcijų, todėl ir energijos sąnaudos didesnės. „FitBit Versa 2“ pasiekia aukso viduriuką tarp šių dviejų modelių – vieno įkrovimo pakanka iki 6 parų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos