Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kaip pasirūpinti mirusio artimojo soc. tinklų paskyromis?

Mylimą žmogų išlydėjus anapilin, tenka ne tik susitaikyti su netektimi, bet ir pasirūpinti daugybe dalykų. Nors likusios velionio socialinių tinklų paskyros gali pasirodyti nereikšmingos, visgi, skaitmeninio palikimo reikėtų neužmiršti ir juo pasirūpinti tinkamai. Ekspertas pasakoja, kokiais būdais tai galima padaryti, rašoma „Bitė Lietuva“ pranešime spaudai.

„Vieno teisingo sprendimo, kaip pasirūpinti soc. tinklų paskyromis po artimojo mirties, nėra, tačiau platformos siūlo kelias galimybes. Daugelyje soc. tinklų artimiesiems rekomenduojami trys variantai – paskyrą ištrinti, palikti tokią, kokia buvo, arba nustatyti jos paskirtį kaip atminimo“, – pranešime žiniasklaidai sako Andrius Archangelskis, „Bitės Profas“.

Veliono paskyros likimas – artimųjų sprendimas

Visiškas paskyros ištrynimas reiškia, kad jos negalima rasti internete, todėl senų pranešimų, nuotraukų bei įrašų negalės patikrinti kiti žmonės.

VIDEO: 15min paaiškina: ką daryti su artimojo soc.tinklų paskyromis po jo mirties?

„Vieniems kasdien matyti artimojo nuotraukas bei įrašus internete – itin skaudu, kitiems tai tarsi galimybė susisiekti su mirusiuoju bent mintimis. Reikėtų žinoti, kad sprendimo, ką daryti su mirusiojo paskyra, tolimai ateičiai nukelti nereikėtų, mat kai kurie soc. tinklai, pavyzdžiui „X“, automatiškai ištrina neaktyvias paskyras. Todėl uždelsus, visi prisiminimai gali būti prarasti“, – sako skaitmeninių paslaugų bendrovės „Bitė Lietuva“ ekspertas.

Kitas būdas – paskyrą palikti atvirą. Taip išsaugant visas įkeltas nuotraukas, įrašus bei kitą veiklą.

„Verta atkreipti dėmesį, kad paliktoje atviroje mirusiojo paskyroje visa informacija išlieka tokia pati. Tai gali klaidingi senus žmogaus draugus ir pažįstamus, kurie apie mirtį negirdėjo, todėl velionis gali būti laikomas gyvu ir taip sukurti pagrindą nemaloniems nesusipratimams“, – aiškina ekspertas.

Norintiems išsaugoti nuotraukas bei įrašus, pasidalintus soc. tinkluose, siūloma nustatyti atminimo paskyrą. Tokiu atveju, pavyzdžiui „Facebook“ ir „Instagram“ platformose, šalia velionio paskyros atsiranda specialus prierašas, nurodantis, kad žmogus iškeliavo anapilin.

„Taip tampa aišku, kad žmogus yra miręs, o visas turinys išlieka puslapyje, tačiau pašalinami gimtadienio priminimai ir paskyra nebegali būti randama paieškose. Ji tampa tarsi atminimo knyga, kurioje žmonės gali skelbti žinutes, o kartu ir veiksmingu būdu pranešti apie mylimo žmogaus mirtį“, – tvirtina A.Archangelskis.

Išmaniųjų įrenginių ekspertas priduria, kad kai kurie soc. tinklai, pavyzdžiui, „TikTok“, nesuteikia galimybės sukurti atminimo puslapio, todėl paskyrą gali tekti ištrinti arba palikti atvirą.

Kaip valdyti mirusiojo paskyrą?

Natūralu, kad dažniausiai nežinome artimojo asmeninių duomenų, su kuriais jis jungdavosi prie savo paskyrų – el. pašto bei slaptažodžio. Deja, soc. tinklų kompanijos negali atskleisti šios informacijos net ir po mirties, tačiau jos suteikia galimybę paskyras ribotai valdyti.

„Norint gauti prieigą prie mirusiojo „Instagram“ ir „Facebook“ paskyrų, reikia užpildyti specialias formas, kuriose prašoma nurodyti anapilin išėjusiojo paskyros nuorodas, vardą, pavardę, pridėti mirties liudijimą ir pasirinkti, kokį veiksmą norite atlikti – paskyrą ištrinti, palikti atvirą ar sukurti atminimo puslapį“, – teigia ekspertas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai