Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kaip telefonu nufotografuoti snaigę?

Nacionalinio masto žiemos šventė – gausiai po kelerių metų pertraukos iškritęs sniegas – žmones išvijo į lauką. Kas būriavosi, kad paslidinėtų, kas susižeidė nugriuvęs, o kas dantimis kaleno užsipurtęs kūgį sniego nuo šakos. Tačiau yra ir saugių, karantino taisyklių nepažeidžiančių žiemiškų pramogų – pavyzdžiui, fotografuoti snaiges. Tai atlikti įmanoma tiesiog telefonu, svarbiausia tinkamai pasiruošti ir šį tą žinoti, rašoma pranešime spaudai.
Snaigių makrofotografija
Snaigių makrofotografija / 123RF.com nuotr.

„Meteorologai sako, kad žiema trauktis neketina – bus ir šalčių, ir sniego. Karantinas artimiausiu metu dar taip pat tęsis. Užtat snaiges fotografuoti galima praktiškai bet kur lauke, o rezultatai net naudojant ne patį naujausią ir brangiausią išmanųjį telefoną išties gali nustebinti“, – sako „Telia“ telefonų pardavimų vadovė Rimantė Marcišauskienė.

Šaltis – telefonų priešas

Visų pirma, jei jau ketinate naudotis telefonu lauke žiemą, vertėtų atminti, kad šaltyje elektronika gali veikti ne taip patikimai, kaip viduje. Labiausiai minusinės temperatūros nemėgsta baterijos ir ekranai, taigi nenustebkite, jei išėjus į lauką baterijos įkrovimo lygis netikėtai sumažės 20 proc. ar daugiau, o vaizdas ekrane ims keistis lėčiau – visa tai dėl šalčio.

Telia nuotr./Telefonu nufotografuota trimatė snaigė
Telia nuotr./Telefonu nufotografuota trimatė snaigė

Todėl prieš išeidami pasirūpinkite, kad baterijos įkrovimo lygis būtų ne mažesnis nei 50 proc., o būdami lauke, kai telefono nenaudojate, laikykite jį arčiau kūno, pavyzdžiui, kelnių kišenėje ar vidinėje striukės kišenėje. Jei telefoną tenka dažnai naudoti šaltyje, apsvarstykite galimybę įsigyti šildomą dėklą. Taip pat stenkitės telefonu lauke naudotis kuo mažiau, o jei turite atsiliepti į skambutį, kuris gali užtrukti, naudokite laisvų rankų įrangą.

Visgi susiruošus į snaigių nuotraukų medžioklę tiek telefoną, tiek pirštus teks pakankinti šalčiu. „Gražus snaigės kadras gali pavykti net ne iš trečio ar penkiolikto, o tik trisdešimto karto. Tad jei tai darysite pirmą kartą, apsišarvuokite kantrybe. Taip pat pravers pirštinės nukirptais galais, arba, jei telefonas palaiko, aktyvuokite pirštinių režimą, kad ekranas jaustų prisilietimus ne plikais pirštais“, – pataria R.Marcišauskienė.

Nėra „makro“ režimo? Ne bėda!

Snaigių fotografavimui tiks bet koks išmanusis telefonas. Jei jūsų ragelio kamera turi „makro“ režimą, užteks jį aktyvuoti – snaiges jis gana neblogai „pritrauks“. Tiesa, tokiu atveju telefonas naudos ne pagrindinį, o papildomą objektyvą, kuris neužfiksuos tokių kokybiškų ir aukštos raiškos vaizdų, kaip pagrindinis objektyvas.

Jei norite naudoti pagrindinį telefono objektyvą, jam reikės papildomo „makro“ lęšio. Specialių, telefonams skirtų lęšių rinkinių galima nesunkiai rasti internete, o mėgėjiškai fotografijai visiškai užteks ir pačių pigiausių. Tokį lęšį beliks „prisegti“ tiesiai virš telefono pagrindinio objektyvo.

Telia nuotr./Telefonu nufotografuota snaigė
Telia nuotr./Telefonu nufotografuota snaigė

Smulkiems objektams fotografuoti skirtą „makro“ lęšį galite pasigaminti ir patys. Tam reikės žaislinio, kelis eurus kainuojančio lazerio, kurį teks išardyti (ar net sulaužyti) – jums reikalingas pačiame lazerio smaigalyje esantis lašo dydžio lęšiukas. Jo laikikliu gali tapti paprasčiausias plaukų segtukas. Išgaubtą lęšio pusę atsukę į išorę, nutaikykite jį tiesiai virš telefono pagrindinio objektyvo ir pritvirtinkite laikiklį lipnia juosta prie telefono nugarėlės.

Snaigių medžioklės DUK

„Kadangi snaigių fotografavimas – ilgas procesas, prieš ruošiantis į lauką siūlyčiau patobulinti savo įgūdžius namuose. Pavyzdžiui, pabandyti nufotografuoti cukraus granules, trupinius, prieskonius ir panašius miniatiūrinius objektus. Beje, jei telefono kameros programėlėje yra „Pro“ režimas, aktyvuokite jį ir nustatykite kuo artimesnį fiksuotą fokusavimo tašką, tuomet telefonas neklaidžios bandydamas suvesti ryškumą“, – pastebi „Telia“ ekspertė.

Ryškiausiai snaiges nufotografuosite ant tamsaus fono, nes taip išgausite didžiausią kontrastą. Tad žengdami pro duris prigriebkite juodą medžiaginį daiktą (tam puikiai tiks ir pirštinės, šalikas ar kepurė), ant kurio galėsite „gaudyti“ snaiges. Idealu, jei susiruošite fotografuoti lengvai snyguriuojant: kuo šviežesnės ir didesnės snaigės, tuo jų forma bus gražesnė. Jei lauke nesninga, pavienių snaigių galite užberti nuo medžio šakos.

Telia nuotr./Telefonu nufotografuotos snaigės
Telia nuotr./Telefonu nufotografuotos snaigės

Fotografuojant smulkius objektus itin svarbus stabilumas. Tačiau jei namuose trikojis gali pasiteisinti, lauke vargti neverta – kol jį pastatysite ir viską nustatysite, snaigė gali aptirpti ar ją nupūs vėjas. Taigi verčiau pasistenkite kuo tvirčiau laikyti telefoną ir, nusitaikę į snaigę, fotografuokite kuo daugiau kadrų iš eilės. Dar geriau, jei telefonas turi „Burst“ funkciją ir gali atlikti dešimtis kadrų per sekundę iš eilės. Tarp keliasdešimties nuotraukų turėtumėte rasti vieną-kitą pakankamai ryškią.

Itin svarbus ir apšvietimas. Geriausia snaiges fotografuoti vidurdienį, kai lauke šviesu. Kitu atveju gali prireikti papildomo apšvietimo šaltinio – tam puikiai tiks bet koks žibintuvėlis. Tik nelaikykite jo pernelyg arti, kad šiluma neištirpdytų snaigės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs