Netgi paprastas elektroninis laiškas gali sukelti rimtų padarinių, nes programišiai paprastai naudojasi dviem kenkėjiškų failų pateikimo metodais.
Pats lengviausias būdas – pridėti užkrėstą failą prie sveikinimo laiško. Tad vartotojai raginami šalinti tokius pranešimus.
Antras variantas – tai nuoroda, kuri tariamai atverčia atviruką. Paprastai ji atverčia tinklalapį su kenkėjiškomis programomis, kurios ieškos interneto naršyklės ir vartotojo kompiuterio operacinės sistemos silpnųjų vietų. Dažnai užkrėsti atvirukai siūlo įdiegti „Flash Player“, kad būtų teisingai parodytas pranešimo turinys. Kai vartotojas bando įdiegti siūlomą programą, virusas savarankiškai patenka į kompiuterį ir pereina į didžiulį virusų kiekį turintį tinklalapį.
Apsisaugokite nuo pavojų
„Kaspersky Lab“ parengė patarimus, kurie padės apsisaugoti nuo internetinių chuliganų.
Norint apsisaugoti nereikia trinti visų elektroninių pranešimų ir vėl naudotis tik popieriniais atvirukais. Šiais laikais su sukčiais kovojama įvairiais būdais.
Pirmiausia įsitikinkite, kad Jūsų kompiuteris apsaugotas šiuolaikine atnaujinta antivirusine programa – ji išgaudys kenkėjiškas programas joms dar nespėjus patekti į elektroninį paštą. Tokiais atvejais būtinas antivirusas, turintis saugios peržiūros „Safe Run Mode“ funkciją, kuri veikia kaip nematoma siena, patikimai apsauganti kompiuterį nuo programų, nieko bendra neturinčių su atliekama užduotimi.
Antra, aiškiai mąstykite ir būkite budrūs. Jei gavote sveikinimą iš nepažįstamo žmogaus, nesiūlome jo atidaryti.