Analitikai tvirtina, kad kovos Ukrainoje suteikia vertingų žinių apie kai kurių svarbiausių ginklų – nuo raketų slopintuvų iki dronų ir artilerijos – trūkumus, pažymima straipsnyje.
Viena iš sričių, kurioje Jungtinės Valstijos nustatė savo ginkluotės trūkumus, yra karas elektroninio trikdymo technologijomis (EW). Rusijos naudojamos sistemos kelia rimtų problemų Vakarų tiksliajai ginkluotei, įskaitant GMLRS raketas ir „Excalibur“ artilerijos sviedinius.
„Karas parodė, kad kai kurie amerikietiški tikslieji šaudmenys neveikia žiaurioje elektroninės kovos aplinkoje, –„Business insider“ sakė Naujojo Amerikos saugumo centro karinė analitikė Stacey Pettyjohn.
Anot straipsnio, Ukrainos bepiločiai orlaiviai taip pat yra jautrūs elektroninės kovos priemonėms, tačiau Ukrainai pavyko sukurti technologiją, leidžiančią apeiti trukdymo signalus ir pasinaudoti Rusijos elektroninės kovos sistemos spragomis.
Teigiama, kad šiuo metu Pentagonas telkia visus pajėgumus, kad galėtų pagerinti savo gebėjimus naudoti bepiločius orlaivius kariams paremti ir naikinti priešo dronus, kurie, karinių analitikų nuomone, ateityje bus paplitę mūšio laukuose. Tačiau šiuo metu JAV kariuomenė turi tik keletą senesnių bepiločių orlaivių.
„Viena pagrindinių šio konflikto pamokų yra ta, kad tiksliųjų ginklų demokratizacija mūšio lauką padaro neįtikėtinai mirtiną, – sakė S.Pettyjohn.
Jau trečius metu vykstantis karas Ukrainoje atskleidė problemas ne tik dėl ginklų kokybės, bet ir dėl JAV gebėjimo pagaminti jų tiek, kiek reikia Ukrainai.
„Didžiausia problema, kurią atskleidė karas Ukrainoje, susijusi su amerikietiškais ginklais, yra ta, kad Pentagonas paprasčiausiai neperka pakankamai amunicijos didelio masto užsitęsusiam konfliktui“, – pastebėjo analitikė.
Atitraukė „Abrams“ tankus
Balandžio pabaigoje pranešta, kad Ukrainos pajėgos iš mūšio lauko atitraukė amerikiečių suteiktus tankus „Abrams M1A1“, iš dalies dėl to, kad dėl Rusijos dronų jiems pernelyg sunku veikti nepastebėtiems ir nepuolamiems, naujienų agentūrai „Associated Press“ sakė du JAV kariuomenės pareigūnai.
Nuo invazijos pradžios Kyjivas prašė Vašingtono suteikti kovai prieš Rusijos invaziją itin reikalingų tankų.
Tačiau nuo to laiko padėtis fronto linijoje labai pasikeitė, ypač dėl plačiai naudojamų Rusijos stebėjimo ir atakos dronų. Dėl šių ginklų ukrainiečiams tapo sunkiau apsaugoti tankus, kai juos greitai aptinka ir medžioja rusų dronai.
Teigiama, kad penki iš 31 Ukrainai perduoto tanko jau yra prarasti dėl Rusijos atakų. Vienas toks tankas kainuoja apie 10 mln. dolerių (9,3 mln. eurų).