Padės suprasti skirtumus
Video filmuke vaizduojamas kamuoliukas, krentantis iš 1 km. atstumo į kiekvieno objekto paviršių, darant prielaidą, kad nėra oro pasipriešinimo. Galite palyginti, kad, pavyzdžiui, Saulėje kamuoliukas tokį atstumą nukrenta per 2,7 sekundės, o Žemėje – per 14,3 sekundės.
„Tai turėtų padėti suprasti, kokią trauką jaustumėte prie kiekvieno objekto“, – sakė O'Donoghue'as.
O kaip dėl gravitacijos traukos, veikiančios didžiąsias planetas ir Žemę? Įdomu tai, kad kamuoliukui nukristi Saturne prireikia 13,8 sekundės, o Urane – 15 sekundžių.
„Gali būti netikėta, kad didžiųjų planetų traukos jėga paviršiuje yra panaši į mažesnių planetų traukos jėgą“, – socialiniame tinkle „Twitter“ teigė J.O'Donoghue. „Pavyzdžiui, Uranas traukia kamuolį žemyn lėčiau nei Žemėje! Kodėl? Todėl, kad dėl mažo vidutinio tankio Urano paviršius yra toli nuo didžiosios masės dalies. Panašiai ir Marso masė yra beveik dvigubai didesnė už Merkurijaus masę, bet matote, kad paviršiaus gravitacija iš tikrųjų yra tokia pati... Tai rodo, kad Merkurijus yra daug tankesnis už Marsą.“
Cerera (nykštukinė planeta) užima pačią prasčiausią vietą žaidžiant kamuoliu – kamuolys nukrenta 1 km. per 84,3 sekundės.
Kurdamas vaizdo įrašą J.O'Donoghue'as kartu su astronomu Rami Mandowu naudojosi NASA planetų informacijos lapeliu ir vienu garsiausių kada nors atliktų gravitacijos eksperimentų – astronauto Dave Scotto Mėnulyje atliktu bandymu: