Moderniame šešių aukštų laboratorijų bei auditorijų komplekse įrengtos šiuolaikinės laboratorijos su naujausia mokslinių tyrimų vykdymui būtina įranga. Čia vykdoma veiksmingesnių vaistų paieška ir kūrimas, natūralių biologiškai aktyvių junginių, vaistinių medžiagų taikinių paieška, ląstelių genetikos, vaistinių medžiagų tiekimo sistemų biofarmaciniai tyrimai.
Universiteto, Vyriausybės bei Seimo atstovai atidarymo ceremonijoje pabrėžė, kad centras padės bendradarbiauti mokslui ir verslui, pritraukti užsienio investicijas bei naujus išradimus pritaikyti praktikoje.
LSMU rektoriaus Remigijaus Žaliūno nuomone, šis centras yra šimtmečio projektas.
Centre dirbantys mokslininkai jau atlieka ikiklinikinius vaistų, Alzheimerio ligos, kaulų kremzlių ir kitus tyrimus.
„Sakyčiau, tai šimtmečio projektas, kuris bus skirtas žmonių sveikatai. Tai taip pat yra puiki galimybė universitetui ir visai bendruomenei padėkoti visiems tiems, kurie matė tos didžiulės investicijos prasmę, investuojant į ateities mokslo čempionus“, – sakė LSMU rektorius.
Centre dirbantys mokslininkai jau atlieka ikiklinikinius vaistų, Alzheimerio ligos, kaulų kremzlių ir kitus tyrimus, kurių rezultatai bus plačiai taikomi klinikinėje praktikoje ir sėkmingai komercializuojami.
Pastato plotas siekia 11 tūkst. kv. metrų, projekto biudžetas – 53 mln. litų, iš kurių rangai skirta 29,5 mln., mokslinei įrangai – 14,7 mln., baldams – 7 mln. ir kitoms išlaidoms – 1,8 mln. litų.
Pastato projekto autorės – architektės Gražina Janulytė-Bernotienė ir Guoda Zykuvienė.
Santakos slėnis – tai nacionalinis atviros prieigos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centras, kuriame bus sutelktos darniosios chemijos ir biofarmacijos, ateities energetikos, mechatronikos, informacinių ir komunikacinių technologijų mokslo ir studijų potencialas iš universitetų, institutų ir įmonių.