Kermadeko gelmėje prie Naujosios Zelandijos ieškoma nežinomų Žemės gyventojų

Balandžio 12 d. startavo 40 parų truksianti povandeninė ekspedicija į antrą giliausią planetos gelmę – 10,047 km gylio Kermadeką, netoli Naujosios Zelandijos. Ten jau pavyko užfiksuoti štai tokių neįtikėtinai atrodančių vaizdų.
Žuvų maitinimas Kermadeko gelmėje
Žuvų maitinimas Kermadeko gelmėje / Dr. Alan Jamieson, Oceanlab, University of Aberdeen nuotr.

Kermadeko gelmė yra ne tik viena giliausių pasaulinio vandenyno vietų, bet ir viena šalčiausių gelmių, mat į ją savo vandenis nuo Antarktidos plukdo šaltosios srovės.

Ekspedicijos dalyviai planuoja ištirti tamsiąją gelmę nuotoliniu būdu valdomais povandeniniais aparatais su vaizdo kameromis ir ant dugno nusileisiančiais zondais. Misijos tikslas – surinkti didžiuliame slėgyje gyventi prisitaikiusios neįprastos, nežinomos jūrų gyvybės pavyzdžių arba jas įamžinti vaizdo medžiagoje.

Projektas įvardijamas kaip pirmoji sisteminė didžiųjų okeano gelmių gyvybės studija. Tyrėjai ekspedicijos pasiekimus ir įspūdžius iš Kermadeko gelmės fiksuos tinklaraščiuose, publikuodami ne tik teksto, bet ir fotografijų ar vaizdo įrašų pavidalu. Medžiagos jau galima ieškoti ekspedicijos tinklalapyje, pavadinimu „Hades“. 

VIDEO: Kermadec Trench

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų