Jūsų dėmesiui – Arnoldo Lukošiaus, „Tele2 Inovacijų biuro“ eksperto, atrinktos keturios priežastys, nulemiančios „iPhone“ pranašumą prieš kitų gamintojų telefonus.
1. Atnaujinimai
„iPhone“ savininkai gali greitai ir reguliariai atnaujinti savo išmaniojo operacinę sistemą. Birželio pradžioje „Apple“ pristatė naują jos versiją „iOS 12“. Patobulinta „iOS“ sistema vartotojui suteikia galimybę atlikti grupinius skambučius, grupuoti pranešimus ar dar paprasčiau susikalbėti su virtualiuoju asistentu „Siri“, rašoma pranešime spaudai.
Tačiau vartotojai labiausiai vertina kitą operacinės sistemos funkcionalumą – suderinamumą su ankstesnės kartos „Apple“ įrenginiais. Taigi, vartotojai, turintys penkerių metų senumo „Apple“ išmanųjį, galės naudotis visais atnaujinimo privalumais.
Kalbant apie naujinius, reikia pabrėžti ir jų diegimo greitį. „iPhone“ savininkai juos įsidiegti gali iš karto po jų išleidimo. Tuo tarpu „Android“ savininkams paprasto atnaujinimo neretai tenka laukti metus ar ilgiau.
2. Paprastumas
Amžinas ginčas tarp „iPhone“ ir kitų išmaniųjų savininkų: kuria operacine sistema naudotis paprasčiau? Viena yra aišku, pripratus prie „iPhone“ – daugiau mokytis nebereikės.
Navigacija „iPhone“ išmaniajame – intuityvi. Kartą išmokę valdyti „namų mygtuką“, braukti ekraną dešinėn-kairėn arba aukštyn-žemyn, toliau viskas darysite savaime. Ir taip yra nuo 2007-ųjų, kai pasirodė pirmasis modelis. Šio prekės ženklo gerbėjams įsigijus naujesnės kartos įrenginį, nereikia patirti streso ir iš naujo mokytis jį valdyti, o šiuolaikiniame pasaulyje tai svarbu.
3. Integracija
Ištikimiausi „Apple“ vartotojai žinutes siunčia per „iMessage“, laiką tikrina „iWatch“, o jo užfiksuotą širdies ritmo statistiką pasitikrina „iPhone“ išmaniajame. Be to, visa tai gali būti susieta su kompiuterio operacine sistema „macOS“. Tad viename įrenginyje pradėtas darbas gali būti pabaigtas kitame. Patogu, ar ne?
4. Programėlės
Dauguma populiariausių programėlių jau yra kuriamos abiem – tiek „Android“, tiek „iOS“ – operacinėms sistemoms. Tačiau tos, kurios yra skirtos tik vienai – dažniau būna skirtos būtent „iOS“.
Be to, vis dar pastebima, kad kai kurių abiejose sistemose veikiančių programėlių naujiniai vis dėlto anksčiau būna pasiūlomi „iOS“ įrenginių savininkams. Pavyzdžiui, keletą šį sausį pristatytų populiariosios programėlės „Snapchat“ funkcijų iš pradžių įsidiegti galėjo tik turintys „iPhone“.