„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2022 02 17 /16:16

Kibernetinio saugumo centro vadovas: pavojaus lygis šalyje padidėjęs

Kibernetinių incidentų, susijusių su geopolitinės įtampos padidėjimu Ukrainoje, Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) Lietuvoje kol kas neužfiksavo, tačiau pavojaus lygis šalyje yra padidėjęs, teigia jo vadovas.
Rytis Rainys
Rytis Rainys / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Konkrečių incidentų neužfiksavome, tačiau aliarmo lygis yra padidėjęs. Šių dienų realybė yra tokia, kad kibernetiniai karai vyksta pilnu pajėgumu“, – ketvirtadienį LRT sakė NKSC vadovas Rytis Rainys.

Pasak jo, centras informacija keičiasi ne tik su tokias atakas pastaruoju metu patiriančia Ukraina, bet ir su kaimynine Lenkija, taip pat jis yra pateikęs rekomendacijų įvairioms šalies valstybės institucijoms.

„Specifikuoti, kokias ir ką, nenorėčiau dėl informacijos jautrumo“, – sakė R.Rainys.

Anot jo, nors metinė įvairių kibernetinių incidentų statistika šalyje yra sumažėjusi, pernai padaugėjo incidentų, dėl kurių buvo prarasti duomenys ar finansiškai nukentėjo sistemų valdytojai.

„Pavyzdžiui, pernai, Lietuvos bankų asociacijos duomenimis, vartotojai patyrė daugiau kaip 10 mln. eurų nuostolių, kas yra dvigubai daugiau nei ankstesniais laikotarpiais“, – teigė NKSC vadovas.

NKSC ketvirtadienį paragino valstybės institucijas, įmones ir gyventojus sustiprinti savo informacinių ir ryšio sistemų kibernetinį saugumą.

Pasak jo pranešimo, kibernetinio budrumo lygį vasario 15 dieną padidino ir Lenkija.

Rusijos priešpriešai su Ukraina galint peraugti į karinį konfliktą, Lietuvos centrinis bankas nurodė šalies bankams ir kitoms finansų institucijoms būti pasiruošusiems galimam elektros tiekimo nutraukimui ir kibernetinėms atakoms, skelbia naujienų agentūra „Reuters“.

Banko laiške teigiama, kad padidėjusi geopolitinė įtampa regione padidina kibernetinių atakų grėsmes, įskaitant atakas prieš svarbiausią informacinę infrastruktūrą.

Pasak „Reuters“, Lietuvos bankas šalies finansų institucijoms patarė parengti nenumatytų atvejų planus kibernetiniams išpuoliams, pavyzdžiui, tokiems kaip „ransomware“ ir DDoS atakos, kurių metu įsilaužėliai mėgina užtvindyti tinklus dideliu duomenų srautu.

Vasario 16 dieną Ukraina patyrė kibernetinę ataką, tarp kurios taikinių buvo Gynybos ministerija, ginkluotųjų pajėgų sistemos ir du valstybiniai bankai. Prieš mėnesį Ukraina patyrė kitą kibernetinę ataką, trumpam sutrikdžiusia kai kurių svarbių vyriausybės institucijų tinklalapių darbą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“