Skirtingas kainas lemia keli veiksniai
„Pasaulis internete dabar mažas – žmonės mato reklamas ir pasiūlymus iš kitų šalių, tad, natūralu, kad kyla klausimų, kodėl tas pats įrenginys kainuoja skirtingai, pavyzdžiui, JAV ir Europoje“, – 15min pasakojo Andrius Budreika, „Tele2“ mobiliosios įrangos produktų grupės vadovas.
Išmaniųjų įrenginių eksperto, „Bitės Profo“ Martyno Vrubliausko teigimu, labiausiai kainų skirtumai matosi tarp didžiųjų rinkų, tarkim – JAV ir Europos.
Bet kokio gaminio ar paslaugos kainą skirtingose šalyse gali lemti daug veiksnių – šalies mokesčiai, gyventojų perkamoji galia, bendra rinkos ir konkurencinė situacija, transportavimo išlaidos ir sudėtingumas.
„Pavyzdžiui, į sunkiau pasiekiamas vietas pristatymas paprastai yra brangesnis. Taip pat, dažnai tarp šių rinkų skiriasi ir modelių savybės, įrenginiuose gali būti naudojami skirtingi lustai, gaminami išmanieji su skirtingomis vidinėmis atmintimis ir pan.“, – pasakojo M.Vrubliauskas.
A.Budreika pastebi, kad kalbant konkrečiai apie mobiliųjų telefonų kainas, kiekvienas regionas turi savo mokestinę politiką. „Pavyzdžiui, JAV parduodami daiktai atrodo pigesni, bet nereikia pamiršti, kad kiekvienoje valstijoje mokesčiai – skirtingi, o komunikuojama kaina dar prieš mokesčius. Taigi galutinė vartotojo kaina iš tiesų gali būti didesnė ir ten“, – komentavo ekspertas.
Jo teigimu, kainų skirtumai Europoje ne tokie dideli ir dažnai gali kilti ne tik dėl mokesčių skirtumų, bet ir dėl kainodaros ar konkurencinės aplinkos šalyje.
Dažnai tarp šių rinkų skiriasi ir modelių savybės, įrenginiuose gali būti naudojami skirtingi lustai, gaminami išmanieji su skirtingomis vidinėmis atmintimis
15min pasidomėjo, kiek naujausi „Samsung“ ir „iPhone“ išmanieji telefonai kainuoja Lietuvoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, JAV ir Australijoje.